مشاوره حقوقی

ویژه گی های یک مشاوره حقوقی


آمار قابل توجه ای از اشخاصی که درگیر مشکلات حقوقی هستند ، تمایل دارند که قبل از هر اقدامی اعم از طرح شکایت یا دادخواست ، با مشاور حقوقی متخصص و آگاه در آن زمینه گفتگو نمایند تا از تمامی زوایای قانونی و حقوقی موضوع خویش اطلاعات کامل دریافت نمایند .
در حقیقت اخذ مشاوره حقوقی پیش از هر اقدامی ، عمل سنجیده ای در راستای کسب موفقیت در پرونده مطروحه آتی خواهد بود . البته هدف از دریافت مشاوره قبل از انجام اقدامی دو حالت دارد : اول اینکه شخص مشاوره کامل و تخصصی را جهت پیگیری بدون اعطای وکالت به وکیل خواستار است تا راسا پرونده را پیگیری نمایند ولی حالت دیگ ای نیز وجود دارد که فرد قصد دارد از روند کلی پرونده مطلع شده و سپس اعطای وکالت نماید .
هر شخصی در راستای پیگیری پرونده ها در زمینه های متعدد و مختلف ، نیازمند کسب آگاهی نسبت به پرونده مطروحه می باشد .
بدین دلیل شما با رجوع به مشاور حقوقی و شخص متخصص ، می توانید این خواسته خود را براورده کرده و نیاز خود را برطرف نمایید .
در حقیقت مشاوران حقوقی اشخاصی هستند که دارای تحصیلات حقوقی می باشند و اطلاعات مورد نیاز شما را ارائه می نمایند . از آنجایی که هر دعوی که مطرح می شود دارای روند و شرایط خاصی می باشد ، هر شخصی می بایست به مشاور حقوقی متخصص در زمینه پرونده و دعوی مطرح شده مراجعه نماید . در راستای موضوع مذکور ، با مراجعه به موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا ، این فرصت را خواهید داشت تا مشاوره تخصصی و کامل دریافت نمایید .
شما می توانید از طریق تماس تلفنی و مراجعه حضوری مشاوره مورد نیاز خویش را از مشاور حقوقی مربوطه دریافت نمایید . مشاوران حقوقی موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با تسریع در ارائه مشاوره ، این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که بدون اتلاف وقت مشاوره کامل را به شما ارائه نمایند .
مشاوره حقوقی از جمله مشاوره های مهم به شمار می رود چرا که امروزه به دلیل اتفاقات متعددی که در زمینه ملکی ، خانواده ، امور قرارداد ها ، روابط بین المللی ، کیفری ، حقوقی و…. رخ می دهند ، مشکلات عدیده ای برای اشخاص ایجاد شده است که این مشکلات توسط مشاور حقوقی و وکیل پایه یک دادگستری رفع خواهد شد .

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره حقوقی،وکیل پایه یک دادگستری،وکیل حقوقی و … با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

مشاوره

02177728932     –   02177886437

92 110 10 0912


مشاوره حقوقی از جمله خدماتی می باشد که در موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا ارائه می شود . مادامی که شما دارای پرونده قضایی باشید ، با مراجعه به موسسه مذکور ، این امکان را خواهید داشت تا خدماتی همچون مشاوره در زمینه پرونده مطروحه خویش دریافت نمایید . همچنین اخذ وکالت در دعاوی مختلف از جمله خدماتی می باشد که به تمامی عزیزان ارائه می گردد .
با توجه به توضیحات بیان شده ، وجه تمایز خدمات مشاوره با خدمات وکالتی بدین شرح است که خدمات مشاوره ابتدا پرونده توسط مشاور بررسی می گردد و در ادامه توصیه و پیشنهاد تخصصی توسط مشاور بیان می گردد و شخص راسا موضوع را پیگیری می نماید ولی خدمات وکالتی پس از اخذ وکالت از موکل توسط وکیل ، پیگیری موضوع مورد نظر به وسیله وکیل آغاز می گردد . تمام تلاش وکیل در راستای اخذ نتیجه مطلوب به نفع موکل است ولی تعهد وکیل به وسیله است نه نتیجه .

مشاوره حقوقی؛ دعاوی ، دارای تقسیم بندی مختلفی می باشد از جمله خانواده ،کیفری ،ملکی و…

 دعاوی حقوقی یا به عبارتی دعاوی مدنی بدین شرح می باشد که طرفین دعوا اصولا دو شخص حقیقی یا حقوقی غیر دولتی می باشند.

منظور از طرح دعوای حقوقی ، احقاق حق و یا به عبارتی، رسیدن به خواسته مورد نظر  خواهد بود.

دعاوی حقوقی دعاوی هستند که ناشی از اختلافات اشخاص بر سر حقوق و تعهدات شان مانند روابط مالی خانوادگی و … می باشد در این دعاوی وکیل حقوقی می بایست دادخواست،تنظیم کند و دادخواست تنظیم شده به دادگاه صالح و مرجع صالح جهت رسیدگی پرونده مربوطه ارائه شود.

برای تشخیص دادگاه صالح در دعاوی حقوقی می بایست دعاوی  را به منقول و غیرمنقول تقسیم کرد. دادگاه صالح جهت رسیدگی به دعاوی منقول محل اقامت خوانده می باشد و دعاوی غیرمنقول دادگاه محل مال(غیر منقول)، صالح جهت رسیدگی می باشد.

مشاوره حقوقی

برای مشاوره با وکلای مجرب موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا در زمینه مسائل حقوقی با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

در دعاوی حقوقی به دو طرف دعوا خواهان و خوانده گفته می شود که دعاوی حقوقی در دادگاه عمومی حقوقی اقامه می‌شود .در خصوص دعاوی حقوقی می‌توان به دعاوی خانوادگی، مهریه ،استرداد جهیزیه، اثبات نسب، طلاق و … اشاره کرد.

در مورد دعاوی حقوقی می توان اینگونه بیان کرد که در این گونه دعاوی تمامی دعوی دارای نکات فنی و بسیار مهم هستند که درصورت برخوردار بودن شما از پرونده حقوقی شایسته است که وکیل پایه یک دادگستری و وکیل حقوقی و دارای علم در جهت موضوعات و دعاوی حقوقی مشورت کنید.

 دعاوی که امروز بیشترین ارائه دادخواست به دادگاه را داشته اند و طرح شده اند به شرح زیر می باشد:

 استرداد هدایای نامزدی

اثبات زوجیت اعم از دائم و موقت از سوی زوجین

مطالبه کردن مهریه از سوی زوجه

تمکین

منع اشتغال زن از سوی زوج  (خودداری زن از اشتغال)

طلاق

صدور رای و حکم حضانت

طلاق در بیماری های صعب العلاج و روانی

اعتیاد به مواد و مشروبات یکی از طرفین

استرداد جهیزیه

تعیین نفقه زوجه

تعیین نفقه فرزند مشترک زوجین و…

 در دعاوی حقوقی می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که در اینگونه دعاوی، دادگاه اشخاص را محکوم به مجازات مقرر در قانون نمی کند بلکه اشخاص توسط دادگاه و قاضی ملزم به انجام تکلیف و دریافت حقوق قانونی میشوند.

به عبارتی محکوم شدن اشخاص به مجازات‌های تعیین شده در قانون در خصوص دعاوی کیفری میباشد.

اشخاصی که دارای پرونده‌ها در هر زمینه از دعاوی کیفری و حقوقی می باشند، این امکان را دارند که با کمک جستن از وکیل پایه یک دادگستری و انجام امور و پرونده خود توسط فرد آگاه به این امور پرونده را به راه صحیح سوق دهند.

فراموش نکنید که وکیل دارای علم حقوقی می باشد و برتمامی امور ورود خواهد کرد و در رابطه به این موضوع اطلاعات لازم را دارا است .

ارائه دادخواست طلاق:

برای ارائه دادخواست طلاق می‌بایست در اول، تعیین شود که از طرف زوج این دادخواست ارائه می‌شود یا زوجه.

دلیل اهمیت این موضوع این می باشد که زوج هر زمان که تصمیم به ارائه دادخواست طلاق بگیرد می تواند دادخواست مذکور را بدهد ولی زوجه باید دلایل محکمه پسند و مهمی داشته باشد تا بتواند در این دعوا رای بگیرد و همچنین برای دادگاه نیز باید ثابت شود که زوجه محق حکم طلاق می باشد یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله وکیل طلاق را مطالعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

از دلایلی که می تواند به دریافت حکم طلاق سرعت ببخشد و زن آن را دریافت کند به شرح ذیل می باشد :

1- اعتیاد زوج

2- دارا بودن زوج از مشکلات اخلاقی

3- عدم پرداخت مخارج زندگی و…

 دادخواست عدم تمکین:

 دادخواست عدم تمکین اصولاً از سوی زوج صادر می‌شود چرا که این دادخواست به دلیل تمکین نکردن زوج به شکل عام و خاص می باشد.

تمکین عام به این منظور است که زوجه می بایست در محل زندگی که زوج تعیین می‌کند زندگی کند و تمکین خاص بدین شرح می باشد که زوجه باید وظایف خاص زناشویی خود را در قبال زوج انجام دهد.

در دعاوی خانواده ، موضوعی که مورد توجه قرار گرفته احقاق حق برای طرفین ( زوج و زوجه) می باشد چرا که زندگی مشترک جز دغدغه ها و مسائلی می باشد که افراد درطول حیات خود وقف آن هستند و نباید هیچ یک از طرفین مورد ازار و اذیت از سوی کسی قرار گیرند.

بنابراین وکلا، قانون و نماینده قانونی (صالح جهت رسیدگی به پرونده های خانواده ) تمامی تلاش خود را انجام خواهند داد تا حقی پایمال نشود و مطابق با قانون و شرع اسلامی حکم و رای صادر گردد.

معامله فضولی نیز جز یکی از دعاوی حقوقی است، که در قانون اینگونه بیان شده است:

‎ در ابتدا به تعریف معامله می پردازیم که مطابق قانون ،همان قرارداد می باشد که تعهد یک یا چند نفر در قبال یک یا چند نفر دیگر را مطرح می کند .معامله به دو بخش مجزا تقسیم شده است :

1- عقود مالی

2- عقود غیر مالی

معامله فضولی به معامله ای تلقی می شود که شخص فروشنده مالک و صاحب آن نباشد و بدون رضایت و اذن مالک آن مال را به فروش رساند.

معامله فضولی زیر مجموعه معاملات غیر نافذ است و برای تبدیل شدن به معامله صحیح یا نافذ نیازمند تایید مالک و صاحب مال خواهد بود.

چنانچه مالک مال اقدام به رد معامله و عدم تایید معامله مذکور (معامله فضولی) نماید معامله غیر نافذ و پس از رد معامله، باطل خواهد شد .

 در دعوای معامله فضولی ،اشخاص برای تعیین و تکلیف معامله انجام شده و احقاق حق می بایست به دادگاه مراجعه کنند.

مرجع و دادگاه صالح جهت رسیدگی به دعوای مذکور و تایید، تنفیذ یا بطلان معامله انجام شده دادگاه محل وقوع ملک می باشد که پس از تشکیل دادگاه و انجام بررسی ها توسط دادگاه در نهایت ، رای صادر خواهد شد.

چنانچه مالک به معامله رضایت نداشته باشد و با اراده خود معامله را تنفیذ نکند ، معامله مطابق با قانون (رضایت و تنفیذ مالک شرط قبولی و صحت معامله است) معامله باطل می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله وکیل ملکی را مطالعه کنید.

مقاله وکیل کیفری را مطالعه کنید.

مطالبه وجه :

ازدیگر دعاوی حقوقی  میتوان به مطالبه وجه اشاره کرد که مطابق مطالب ذیل می باشد:

  دعوای مطالبه وجه  از جمله دعاوی مالی می باشد که با توجه به میزان و ارزش خواسته مورد تقاضا در دادگاه عمومی حقوقی و یا شورای حل اختلاف مطابق با قانون رسیدگی و رای صادر خواهد شد.

صلاحیت محلی دعوای مطالبه وجه، از لحاظ رسیدگی به دعوای مطالبه وجه یا مطالبه طلب دادگاه محل اقامت خوانده می باشد.

در دعوای مذکور خواهان و طلبکار علاوه بر اینکه میتوانند درخواست اصل خواسته و اصل طلب را از دادگاه  داشته باشند( اگر طلب از نوع وجه رایج باشد)، همچنین می تواند خسارت تأخیر تأدیه را نیزاز طرف مقابل مطالبه نماید . خسارت تاخیر و تادیه به جهت دیر کرد وجه که در اختیار طرف مقابل بوده و وجه را تحویل طلبکار نداده است ، میتوان مطالبه کرد.

وکیل حقوقی

وکیل می بایست تمامی وظیفه پس از اخذ وکالت از موکل خود دارد را به نحو احسن انجام دهد و موقعی که نیز موظف است تمامی مستندات و مدارک خود را به درستی به وکیل ارائه دهد و تمام حقیقت موجود در پرونده خود را توضیح دهد.

ضمن اینکه مستندات آن را تحویل وکیل خود دهد و کیل نیز با توجه به علم و آگاهی خود همه جوانب پرونده و راه‌حل‌های موجود را بررسی کرده و دفاعیات لازم را به دادگاه از طریق لایحه یا حضور در دادگاه ارائه دهد.

بنابراین از جمله وظایف وکیل پذیرش و انجام دعاوی حقوقی ( که در متن فوق ذکر شد) می باشد و وکیل می بایست مطابق با قانون ، تمام تلاش و دفاعیات خود را جهت باز پس گیری حق اشخاص نماید .

وکیل می تواند راهنمای بسیار خوبی جهت ارائه دادخواست ،اظهارنامه ، شکواییه ،تنظیم لایحه و دفاع ازحق اشخاص در دادگاه ها و مراجع قضایی انجام دهد زیرا انجام موارد ذکر شده  نیازمند آگاهی در این زمینه ، دارا بودن اطلاعات دعوای مورد نظر و تسط بسیار کامل وکیل بر قانون و شرع اسلامی می باشد.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] کسب مشاوره حقوقی با ما تماس […]

  2. […] مشاوره حقوقی؛ دعاوی ، دارای تقسیم بندی مختلفی می باشد از جمله خانواده ،کیفری ،ملکی و…دعاوی حقوقی یا به عبارتی دعاوی مدنی بدین شرح می باشد که طرفین دعوا اصولا دو شخص حقیقی یا حقوقی غیر دولتی می باشند. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید