وکیل امور خانواده

بهترین وکیل امور خانواده در تهران

وکیل امور خانواده وکلایی هستند که به صورت تخصصی و حرفه ای معمولا در پرونده های خانوادگی، تلاش خودشان را می کنند که پیروز شوند. انتخاب وکیل متخصص برای پرونده خانواده بسیار حائز اهمیت است.
به همین دلیل پیشنهاد موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا برای پرونده هایی مثل طلاق ، مهریه ، حضانت و … وکلای متخصص می باشد که آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود . مهم ترین وظایف وکیل امور خانوادگی این است که برای تحقق عدالت و دفاع از حقوق موکل خود نهایت تلاش خود را به کار گرفته و با صداقت و رعایت اصول اخلاقی تمامی اقدامات لازم به منظور موفقیت در پرونده را انجام می دهند.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین وکیل در تهران،وکیل طلاق،وکیل حقوقی و … با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

92 110 10 0912

02177728932-02177886437

مشاوره

برای انتخاب مسیر و تصمیم درست در خصوص پرونده های خانوادگی باید با اشخاصی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کرد . وکلا موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا جز بهترین متخصصین برای ارائه مشاوره هستند چرا که دارای دانش و آگاهی لازم می باشند و به مراجع قضایی وروندی که یک پرنده باید درمحاکم طی کنید ، آشنا هستند و بهترین روش را برای تسریع روند پرونده و کسب پیروزی پرونده به کار می گیرند .وکلای مجرب و پایه یک دادگستری موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا موضوع هر پرونده را به دقت مورد بررسی و مطالعه قرارداده و راهکارهایی که می توان برای پیروزی و موفقیت یک پرونده به کار گرفت به مراجعه کننده ارائه می دهند.
یکی از مهم ترین شاخه های امور حقوقی که در دادگاه ها مطرح می شود ، امور خانوادگی است و این موسسه (موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا ) با معرفی وکلا که به صورت تخصصی در این نوع از امور اشتغال می یابند ، تحت عنوان متخصص در امور خانواده یا وکیل خانواده نامگذاری می کنند که بصورت تخصصی به امور خانوادگی می پردازد . به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی مطالب مربوط به وکیل امور خانواده و وظایف آن ها بپردازیم.
بنابراین به ترتیب این عناوین را مورد بررسی قرار می دهیم که وکیل خانواده کیست ، چگونه یک وکیل خانواده خوب پیدا کنم و وظایف وکیل خانواده کدام اند.

بهترین وکیل طلاق در تهران

وکیل امور خانواده کیست :

باید این گونه بیان کرد که وکیل امور خانواده و وکیل امور خانوادگی ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشند ؛ اما عموما در کشور ما به یک معنا نیز به کار می روند . برای توضیح بیشتر در مورد اینکه معنای وکیل امور خانواده و وکیل امور خانوادگی کیست میپردازیم .
در واقع به وکیلی گفته می شود که متخصص در امور خانواده است . امور خانوادگی به آن دسته از اموری گفته می شود که در راستای روابط خانوادگی و روابط خصوصی و فردی میان اشخاص حقیقی می باشد و بر خلاف امور کیفری که مربوط به جرایم و مجازات است وهمچنین بر خلاف امور مربوط به اموال و مالکیت ، این نوع امور اختصاص به روابط خانوادگی و شخصی میان افراد دارد که عمدتا ناشی از احوال شخصیه است.
باید اینگونه بیان کرد که امور خانواده جز دعاوی حساس و پر تنش برای طرفین است که نظر شما را به ماده 4 قانون حمایت خانواده جلب می نماییم که بر اساس آن ، انواع امور خانواده که در دادگاه خانواده مورد بررسی قرار می گیرند ، به شرح ذیل بیان می گردد. بر اساس قانون ، امور خانوادگی در صلاحیت دادگاه خانواده می باشند :
از جمله دعاوی خانواده می توان به دوران نامزدی و خسارات برهم زدن آن ؛ نکاح یا ازدواج دائم یا موقت ؛ ازدواج مجدد ؛ استرداد جهیزیه ؛ مطالبه مهریه ، نفقه زوجه وهمچنین اجرت المثل ، دعوای تمکین ، طلاق ، رجوع از طلاق ، فسخ نکاح ، بذل مدت ؛ حضانت و ملاقات طفل ؛ نسب ؛ رشد ، حجر و رفع آن ؛ همینطور دعاوی مربوط به ولایت قهری ، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان ؛ قیمومیت ، نفقه اقارب ، امور مربوط به اشخاص غایب مفقود الاثر ؛ به سرپرستی گرفتن کودکان بدون سرپرست و تغییر جنسیت .

علاوه بر موارد مذکور در فوق که تحت عنوان امور خانوادگی شناخته شده وکلا امور خانواده در موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا در آن زمینه فعالیت می نمایند . به شرح دیگر وکیل خانوادگی به وکلایی تلقی می گردد که به وکالت از جانب یکی از طرفین(زوج یا زوجه ) اقدام می کنند و در واقع ، با انعقاد قرارداد وکالت با یک وکیل ، همه امور که ممکن است مطرح شود توسط همان وکیل انجام خواهد شد و نیازی نیست که برای هر مورد ، دنبال وکیل باشند .
هر چند تعیین و انتخاب وکیل خانوادگی در کشور ما چندان مرسوم نبوده و نیست ، اما در برخی از کشورها وکلای خانوادگی مانند پزشک خانوادگی و روانشناس خانوادگی رسمیت دارد که این چنین است اهمیت حضور اشخاص نامبرده مشخص شده است که با توجه به این موضوع فعالیت گسترده ای دارند ؛ به همین دلیل موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا مشوق اصلی حضور وکلای متخصص در تمامی دعاوی می باشد چرا که عموم مردم آگاهی و اطلاعات حقوقی ندارند که به همین دلیل این موسسه بهترین وکلا را در اختیار شما قرار خواهد داد .
وکالت امور خانواده این روزها یکی از اصلی ترین نیازهای خانواده ها و افراد است چرا که امروزه با توجه به شرایط موجود دعاوی خانواده بسیار افزایش یافته که برای رسیدگی به اختلافاتشان را نیازمند حضور وکلا خواهند بود و با توجه به جایگاه خانواده در جامعه و اهمیت سلامت این رکن، حل کردن اصولی و قانونی مسائل مرتبط با آن ضروری است .
بنابراین همه ی مردم در صورت وقوع اختلاف یا نیاز به انجام یک امر حقوقی به اهمیت پیگیری و تجربه ی وکیل پی می برند که در این شرایط اشخاص اکثرا تمایل دارند که وکیل در پرونده ها ایفای نقش نماید تا با وکالت اخذ شده پرونده را به نتیجه مطلوب سوق دهد .
در این راستا می تواند به یک وکیل خانواده در موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا که اعتماد کافی نسبت به او وجود دارد مراجعه کرد و با بستن قرارداد وکالت، امور خانوادگی به وی سپرده شود .
وکالت در امور خانوادگی نیازمند این است که علاوه بر آگاهی از قوانین و مقررات حاکم بر امور خانوادگی مثل قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده و .. تسلط کافی بر شیوه رسیدگی و آیین دادرسی حاکم در دادگاه های خانواده هم وجود دارا باشد و هم چنین تا حدی آشنایی با مسائل روانشناسی مربوط به امور خانوادگی را هم می طلبد تا روند امور حقوقی نسبت به این نهاد کوچک و حساس به درستی و تا حد ممکن به دور از صدمات احتمالی انجام شود .
یکی از مهم ترین فواید اعطای وکالت امور خانواده به وکیل خانواده این است که با توجه به اینکه در بیشتر مواقع امور خانوادگی با جریحه دار شدن احساسات فرد همراه است، در بسیاری از مواقع دیگر نیازی به حضور خود فرد در دادگاه نیست و وکلا موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا این کار را به نمایندگی از او به خوبی انجام می دهند .

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین وکیل امور خانواده در تهران با ما در ارتباط باشید.

92 110 10 0912

02177728932-02177886437

همانطور که گفته شد وکالت امور خانواده موضوعات متنوع و گسترده ای را شامل می شود که در مورد همه آنها می توان وکالت را به یک وکیل سپرد که می توان به برخی از آنها اشاره کرد :
طلاق توافقی
وکالت درطلاق
سلب حضانت
و …..

معیار ها و مشخصات وکیل امور خانواده :

1-تمرکز داشتن روی یکی از حوزه‌های امور خانوادگی و حرفه‌ای بودن در این زمینه
2-دارا بودن اخلاق حرفه‌ای جهت رسیدگی تمام و کمال به پرونده موکل
3-صداقت ، امانت داری و راز داری در تمام مراحل طرح دعاوی امور خانواده و رسیدگی به پرونده‌های طلاق ، نفقه و……
بر اساس ماده

4 قانون حمایت امور خانواده، طرح دعاوی مربوط به امور خانوادگی عبارت اند از :ازدواج مجدد، طلاق، مهریه، خسارت دوران نامزدی، تمکین و حضانت فرزند و…. در صلاحیت دادگاه خانواده است. بدین صورت وکلا موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا تمامی این ویزگی ها را داشته تا بتوانند در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند.

وکیل امور خانواده
برای اعطای وکالت امور خانواده خود در تهران می توانید به گروه وکلای موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا مراجعه کنید تا با تخصصی که در امور خانوادگی دارند اختلافات شما را با کمترین حاشیه و سریع ترین حالت ممکن در دادگاه ها حل کنند. نکته دیگر این که وکلا تمام تلاش خود را می نمایند ولی در خصوص نتیجه کار تضمین نمی نمایند چرا که تعهد وکیل به وسیله است نه نتیجه .