وکیل زمین در تهران

,

وکیل زمین در تهران

 

با توجه به ارزشمند بودن املاک در ایران امروزه سرمایه‌گذاری‌ های عظیمی در این حیطه شده است البته این نکته قابل ذکر است که در خصوص قراردادهای ملکی و امور حقوقی در این زمینه ، نیازمند وکیل زمین در تهران خواهد بود چرا که عدم تخصص و عدم استفاده از وکیل زمین دارای عواقبی خواهد بود .
امروزه مردم به دلیل بی‌ احتیاطی و ناآگاهی ، دارایی‌هایی اعم از مسکن را از دست داده‌اند که این موضوع باعث شده افراد جامعه نسبت به دارایی‌هایی که کسب نموده اند ، حساسیت بیشتری پیدا کنند .
دعاوی حقوقی همچون دعاوی ملکی از طریق تقدیم دادخواست به دادگاه مطرح می‌شوند و مادامی که این دعاوی دارای ماهیت کیفری باشند از طریق شکایت طرح خواهند شد .
وکیل زمین در تهران وکیلی است که در دعاوی و پرونده‌های ملکی فعالیت متعددی داشته است . دعاوی ملکی حقوقی نوعی از دعاوی ملکی است که در دادگاه‌ها تشکیل می‌شود و در این راستا نیز قوانین و شرایطی جهت حل و فصل اختلاف و رسیدگی به این نوع از دعاوی ملکی حقوقی تعیین و مقرر شده است .
در خصوص دعاوی ملکی باید دعوی مربوط به اموال ثبتی ر را نیز بررسی کرد که مهم‌ترین دعاوی ملکی ثبتی به شرح زیر می‌باشد :
1- دعوای ابطال سند رسمی
2- دعوای مربوط به لغو ثبت ملک
3- دعوای ابطال سند مالکیت اختلافی و …
نوع دیگری از دعاوی ملکی دعاوی ملکی کیفریست که مهم‌ترین دعاوی در این زمینه به قرار ذیل است :
1- خیانت در امانت (املاک )
2- انتقال منافع ملکی به دیگران یا به خود
3- ارتکاب جرم کلاهبرداری در زمینه معاملات ملکی
4- جعل اسناد ملکی جهت فریب وکلاهبرداری و …

جهت مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری در مورد وکیل متخصص زمین  با ما تماس بگیرید.

92 110 10 0912

02177728932-02177886437

دلیل انتخاب موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا :
1- تخصص وکلای موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا : وکیل زمین در تهران مجموعه ما با تجربه و تخصص فراگیر خویش در زمینه‌های مختلف حقوق ملکی ، بهترین خدمات حقوقی را به مراجعین عزیز ارائه می نمایند .
2- متعهد بودن وکلا در کار : موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا و وکلای این مجموعه به عنوان یک موسسه حقوقی از ابتدای فعالیت شان تا کنون در راستای مصلحت موکلان خود کار و تلاش مداوم جهت اخذ نتیجه نموده اند . مقصود و تلاش موسسه ما ، حل مشکلات حقوقی با کیفیت بالا و با رعایت اصول اخلاقی و همچنین پیگیری پرونده به صورت قانونی می باشد .
3- تجربه وکلا : وکلا و مشاوران موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با سابقه کاری و پرونده های موفق در زمینه ملکی ، اطلاعات تخصصی و گسترده‌ ای را در اختیار مراجعین و موکلین قرار می دهند ، که این موضوع باعث انتقال آرامش به مراجعین شده است .
4- پیگیری مستمر امور پرونده : وکیل زمین در تهران در موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا همواره پیگیری پرونده موکل خویش را به صورت مستمر انجام می دهد و به امور حقوقی موکلان خود اهمیت قائل می شوند . همچنین مجموعه ما به شفافیت و ارتباط مستمر وکلا با موکلان خود اهمیت می دهد .
5- چنانچه هر شخصی به دنبال وکیل زمین در تهران است ، می تواند با مجموعه ما ارتباط بر قرار نموده و مشاوره تخصصی دریافت نماید .

وکیل زمین در تهران یک وکیل پایه یک دادگستری است که تخصص وی مسائل ملکی و زمین است .

یکی از مواردی که در این دوران بسیار مورد مناقشه قرار گرفته است زمین و املاک زراعی است زمین ها به عنوان یکی از دارایی های افراد که می توانند مورد داد و ستد قرار بگیرند و این امکان را دارند موضوع اختلاف هم باشند علاوه بر این وقتی بخواهیم یک زمین را ثبت کنیم یا اندازه و مساحت آن را مشخص کنیم ممکن است درگیر دعاوی و اختلافاتی شویم البته دعاوی مربوط به زمین ها به این موارد محدود نیست و دامنه آن گسترده تر است همانطور که زمین ها هم انواعی دارد می شود  دعاوی آن هم گسترده شود مثلا زمین کشاورزی یا زمین مشاع و … … در این گونه دعاوی اکثر مردم مایل اند که برای انجام امورشان به وکیل دادگستری به خصوص وکیل زمین در تهران مراجعه کنند.

موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با داشتن و بهره مندی از وکلای خبره در امر زمین و ملک می‌تواند بهترین راهنمای شما باشد.

برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری در مورد وکیل متخصص زمین  با ما تماس بگیرید.

92 110 10 0912

02177728932-02177886437

بهترین وکیل زمین

وکیل زمین در تهران با تخصص در مسائل مربوط به زمین و ملکی و با دانشی که در این زمینه ها دارد می تواند به شما در احقاق حقتان بسیار کمک کند

از ویژگی های یک وکیل زمین در تهران به موارد زیر می شود اشاره کرد:

تجربه

تخصص در بیشتر  موارد به وکیل این امکان را می دهد شخصی که در دادگاه ­ها و مراجع قانونی سابقه شرکت زیادی دارد  و پرونده ­های موفق متعددی را پشت سر گذاشته است بهترین وکیل برای پذیرش دعاوی محسوب می گردد . به صورت  کلی وکیلی که در موارد بسیاری توانسته رای های موفقی در زمینه خلع ید الزام به تنظیم سند رسمی الزام به تحویل ملک و… از دادگاه بگیرد  در این موارد دارای تجربه کافی است بهترین وکیل جهت مراجعه بشمار می آید

تخصص

این نکته را باید یادآور شد تا در وهله اول یک وکیل زمین در تهران  بر قوانین و مقررات، مانند قانون مدنی، قانون روابط مالک و مستأجر، قوانین و مقررات شهرداری، قانون زمین شهری، منابع طبیعی و اراضی ملی، طرح­های ملی مانند طرح هادی و … دارای تسلط زیاد داشته  باشد و بصورت مداوم و پی در پی  اطلاعاتش را در این موضوعات به روز نماید و از آخرین تغییرات قوانین و مقررات با خبر باشد.

همچنین یک وکیل زمین در تهران  از آخرین رای های  صادره علی ­الاخصوص آراء وحدت رویه صادره از دیوان عالی کشور داشته باشد و بر طرق طرح دعوا و یا اعتراض به آراء صادره از دادگاه­ ها دارای تسلط کافی باشد.

پیگیری

وکیل زمین در تهران  کسی است که متناسب و با سرعت با درنظر گرفتن آخرین اقدامات طرف دعوا  عمل نماید تا بدین ترتیب بهترین دفاع را برای هر اقدامی آماده  نماید برای این کار هم   مستلزم این است وکیل با داشتن مهارت کافی مدام به دادگاه مراجعه کند به دفتر خانه برود و پیگیر آخرین وضعیت پرونده باشد. پیگیری مداوم و پیوسته در کمترین زمان ممکن از خصوصیات وکیل ملکی خوب لحاظ می ­گردد.

وقت شناس بودن

این نکته قابل توجه است تا هر فعالیتی  در زمان خود صورت پذیرد. برای مثال طرح دادخواست، ارائه مدارک لازم به دادگاه، دفاع در مقابل اقدامات طرف مقابل، اعتراض به رأی دادگاه، رفع نقایص پرونده و …. از جمله مواردی هستند که باید در فرصت معینی صورت پذیرند زیرا هر گونه تغییری سبب بروز ضرر و خسارات  جبران ­ناپذیری می­ شوند. هیچ اقدامی نباید در پرونده ­های حقوقی به تأخیر افتد در نتیجه وقت ­شناسی جزء مهمترین ویژگی ­های یک وکیل زمین در تهران محسوب می­ گردد و شما می توانید با در اختیار گرفتن یک وکیل دادگستری تمامی کارهایتان را با نظم و انضباط انجام دهید

وکیل زمین خوب در تهران می تواند با در اختیار داشتن دانش مورد نظر خود و زیرکی کار بلدی در امور مربوط به زمین و ملک تمامی کار های موکل خود را به نحو احسن انجام دهد

وکیل زمین در تهران با تجربه توانایی آن را دارد تا عملکرد خوبی  را در رابطه با پرونده های ملکی داشته باشد و روند رسیدگی به جریان پرونده را تا حد زیادی تسریع بخشد. وکیل زمین باید علاوه بر داشتن تحصیلات حقوقی دارای تخصص ها و مهارت های دیگری باشد تا بتوان به او اعتماد کرد

شاید اینطور به نظر بیاید که تعداد وکیل زمین در تهران و دیگر شهرهای کشور زیاد است و به همین خاطر نیز می توان به راحتی وکالت پرونده های خود را به یک وکیل پایه یک دادگستری سپرد، اما واقعیت  چیز دیگری است. هر وکیل پایه یک دادگستری که در کشور مشغول فعالیت است دارای تخصص و مهارت کافی برای وکالت پرونده های ملکی متعدد نیست. تنها وکیلی را می توان به عنوان وکیل زمین شناسایی کرد که دارای سابقه وکالتی درخشان در این زمینه باشد و پرونده های ملکی مختلفی را به نتیجه نرسانده باشد.

وکیل زمین خدمات نسبتا زیاد و متفاوتی را به موکلان خود ارائه می دهد. برخی از افراد با خود فکر می کنند که تنها مزیت مراجعه به وکیل زمین این مورد است که می توان وکالت پرونده خود را به او بسپارند، اما پذیرفتن وکالت پرونده های ملکی توسط وکیل زمین تنها یکی از خدمات مهم حقوقی است که این وکیل پایه یک دادگستری ارائه می دهد.

یک راه دیگر که باعث می شود تا افراد با دید بهتری برای انتخاب وکیل زمین اقدام نمایند آن است که پیش از بستن  قرارداد وکالت و پرداخت هزینه وکیل زمین در تهران ابتدا در یک قرار مشاوره حقوقی با وکیل ملکی حاضر شوند و سوالات خود را از او بپرسند تا از میزان آگاهی و تسلط وکیل بر قوانین اطلاع یابند برخی اوقات دیده می شود که یک وکیل زمین ادعا دارد که تخصص کافی در زمینه حل و فصل پرونده های ملکی دارد اما نمی تواندبه خوبی در محاکم قضایی از حق موکل خود دفاع کند و بیشتر شهرت او نیز معمولا به دلیل تبلیغات گسترده ای است که در میان مردم و از طریق گوناگون انجام داده است در چنین شرایطی تا زمانی که متقاضیان در یک جلسه مشاوره حقوقی با او حاضر نشوند به هیچ عنوان نمی توانند از حقیقت جریان اطلاع پیدا کنند.

کارکرد اقتصادی زمین که باید توسط وکیل زمین در تهران مورد توجه قرار بگیرد.

سالیان سال است که زمین برای مردمان ما مسئله قابل توجهی محسوب می شده است در ابتدا زمین به عنوان ابزاری برای کسب درآمد و کشت و زرع بوده است و مردمان قدیم روزی خود را از آن کسب می کردند و قیمت و ارزش زمین به عنوان سرمایه فرد محسوب می شد

زمین و به خصوص زمین کشاورزی مبنا درآمد چندین خانوار بوده است

بنابراین از نظر اقتصادی زمین به عنوان یک سرمایه و یک اسباب درآمد شناخته می شود بنابر همین موضوع به انگیزه کافی برای ایجاد تعارضات ملکی و زمینی محسوب می شود از طرف دیگر با  کمرنگ تر شدن نقش ریش سفیدان محلی و عملا ناکارآمد بودن آن ها  تنها راه برای حل این دست از تعارضات مراجعه به دادگاه و قانون است در اینجاست که حضور یک  وکیل زمین در تهران کارایی خودش را نشان می دهد یک وکیل زمین با توجه به  تجربه ای که دارد می تواند کمک شایانی برای حل این تعارضات داشته باشد

مسئله مهم دیگری که وکیل زمین با آن دست و پنجه نرم می کند، تعارضاتی است که میان  صاحب زمین و دولت ایجاد می شود در واقع دولت بر اساس قانون این امکان را دارد زمین هایی را که از آن ها استفاده نمی شود را با عنوان منابع طبیعی تحت مالکیت  خود در بیاورد این زمین ها در سالیان آینده با مجوز دولت در دست کشاورزان قرار می گیرد  این که دولت آن را تبدیل به پارک های طبیعی یا جنگلی می کند نکته قابل توجه اینجاست که برخی از این زمین ها دارای صاحب قانونی است و این افراد این حق را دارند که زمین خود را باز پس بگیرند اما مسئله اینجاست که یک طرف این دعوی دولت قرار دارد و اصولا پرونده ای که یک سر آن دولت باشد شانس پیروزی شخص بسیار کم می شود

موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با تجربه بسیار بالا در پرونده های مربوط به زمین و ملک و دارا بودن وکیل دارای تخصص در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده به شما باشد موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با در اختیار داشتن وکلای دلسوز و دارای تخصص بهترین مورد برای قبول و پذیرش پرونده های شما می باشد.

مقالات مرتبط: وکیل ملکی خوب در تهران ، وکیل متخصص امور اراضی ،وکیل کلاهبرداری در قرارداد ملکی

انسان در طول زندگانیش در تمام امور خود نیاز به افرادی دارد که بتواند به صورت دقیق و حساب شده از نصایح و راهنمایی های آن ها حساب کند

پیشنهاد ما به شما این آیت که با توجه به این که مسائل مربوط به زمین دارای ریزه کاری و مسائل بسیار گسترده است حتما در پرونده های خود از وکیل زمین در تهران استفاده کنید تا بتوانید حق و حقوق خود را دریافت کنید

دعوای ملکی و مربوط به زمین بر سر مسائل غیر منقول و مال و اموال افراد است .

انواع دعوای غیر منقول عبارت اند از :

– دعاوی املاک و اراضی شهری

– دعاوی املاک و اراضی خارج از شهر

این نکته را در نظر داشت  که اموال غیر منقول قابل  جابجایی نیستند  و پیگیری این دعاوی زمین بر عهده وکیل زمین در تهران است .

92 110 10 0912

نکته قابل توجه این است که  وکیل زمین در تهران توانایی دفاع از خود را در همه  زمینه ها نیز دارد  اما تلاش می‌کند  فقط تنها در دعاوی ملکی و پرونده های مربوط به زمین وارد شود .

به چند مورد از دعاوی مربوط به امور زمین که توسط وکیل زمین در تهران و یا شهرستان ها پیگیری می شود توجه می کنیم :

-گرفتن پایان کار

-تنظیم سند رسمی

-تصرف عدوانی

-فروش مال غیر

-خلع ید در دعاوی ملکی

-وکیل زمین در تهران در دعاوی خلع ید

هر گاه فردی بدون اجازه و رضات شخصی ملک یا زمینی را تصرف کند دعاوی مربوط به خلع ید ایجاد می شود .

در این گونه موارد این فرد می تواند با مراجعه به یک وکیل زمین مشکلش را بر طرف کند .

موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا مثلا داشتن وکلای متخصص در امور ملکی و زمین می‌تواند بهترین گزینه شما برای پذیرش پرونده های شما باشد .

تفاوت خلع ید و تصرف عدوانی موارد زیر می باشد :

1-در خلع ید باید مراتب  دادرسی انجام شود اما در تصرف عدوانی نیازی به رعایت این تشریفات  نیست .

2-هر دو قابل تجدید نظر هستند

در تصرف عدوانی به محض امکان اجرایی کردن حکم این کار را انجام می دهند  و احتیاجی نیست  که حکم قطعی بشود اما در خلع ید به دلیل ماده ۱ قانون اجرای حکم، حکم باید قطعی شده باشد و بعد از آن برای به اجرا گذاشتن حکم اقدام کنند .

حال پرسشی که مطرح است این است که اصولا چه افرادی می توانند دعوای خلع ید را مطرح کنند :

-مالک

-مباشر

-مستاجر

-رعیت

-کارگر

-نماینده

-خادم

-وکیل یا نماینده قانونی شخص

موسسه حقوقی مجد‌وکیل الرعایا را به عنوان موسسه ای با وکلای برتر در زمینه ملکی و زمین و داشتن وکیل زمین در تهران به شما پیشنهاد می کنم .

برای مشاوره با بهترین وکیل زمین   با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437

افراز با تفکیک چه تفاوت هایی با هم می کنند و اصولا چه فرق هایی بین این دو وجود دارد :

در صورت عدم موافق بودن شرکا در مورد فروش مال و یا زمین  مشاع هر یک از شرکا اجازه دارند  تقاضای افراز ملک مشترک را بدهند یک نکته ای که بسیار مهم است و باید به آن توجه بشود این است که اگر مراحل ثبت ملک کامل شود درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محلی صادر می شود  در مورد تفکیک ملک مال مذکور نباید مشترک باشد به این معنی که مالک اجازه دارد  با وکیل زمین در تهران خود به اداره ثبت برود و ملک خود را به بخش های مختلف قسمت بندی کند  و همچنین در صورت توافق  مالکین مشترک در مورد تقسیم اموالشان آن ها این اجازه زا دارند  برای تفکیک ملک در اداره ثبت توسط وکیل زمین  اقدام کنند .

در صورت انعقاد قرارداد اجاره فی ما بین طرفین مادامی که مدت قرارداد به پایان برسد و مستاجر از تخلیه ملک امتناع نماید ، موجر یا وکیل زمین تهران شخص مالک (موجر)  می تواند با مراجعه به دادگاه حکم تخلیه را اخذ کند .

منظور از حق سرقفلی چه چیزی می باشد ؟ مستاجر برای مالکیت منافع تجاری مقداری پول به موجر پرداختمی کند اما در حقیقت  مالکیت ملک تجاری متعلق به مالک ملک و صاحب خانه است در صورتی مستاجر در اینجا این مجوز را دارد که از ملک در مکان های  تجاری بهره ببرد  که قرارداد اجاره با موجر بسته شود همچنین اجاره بها توسط مستاجر به موجر  پرداخت می شود .

نکته ای که باید در این جا مد نظر قرار بگیرد این است که مقدار اجاره بها باید آن را به صورت ماهیانه پرداخت کند باید در زمان انتقاد قرارداد میان موجر و مستاجر تعیین شود .

در صورتی که مستاجر اجاره بها را در زمان خودش پرداخت نکند یا به هر دلیلی تاخیر کند در پرداخت آن  و اجاره بها به تعویق بیفتد، صاحب ملک  می تواند با گرفتن وکیل زمین در تهران و با رفتن  به دادگاه نسبت به اخذ  اجاره بهای پرداخت نشده  اقدام کند در صورت ادامه پیدا کردن معوقات ماهانه اجاره بها این امکان وجود دارد که موجر یا وکیل زمین  در تهران و متخصص امور ملکی  برای فسخ اجاره نامه و خارج کردن  مستاجر به دادگاه مراجعه کند .

شما می توانید از نام این دعاوی متوجه شوید  که موضوع این نوع دعاوی مربوط به املاک می باشد .

به طور کلی دو نوع دعوا در این موضوع مطرح است :

1-دعاوی حقوقی

2-دعاوی کیفری

هرگاه یکی از طرفین قرارداد در این دعاوی مرتکب به خطا و یا به اصطلاح حقوقی مرتکب جرم شده باشد آن دعوا  کیفری محسوب می شود و دعاوی از قبیل فک رهن یا الزام به تنظیم سند رسمی دعاوی ملکی حقوقی محسوب می شوند .

بهترین وکیل ملکی و زمین در تهران کسی است که در امور مربوط به زمین تخصص داشته باشد و در کارش ماهر باشد .

ما با استفاده‌ای یک وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور زمین (وکیل زمین تهران ) می توانیم خیال خودمان را از بابت پرونده ی ملکی خود راحت کنیم .

این مطلب که تعهد وکیل به وسیله است و نه به نتیجه کاملا درست است اما زمینه کاری ولی و تخصص او نیز بسیار حائز اهمیت می باشد .

به طور مثال یک وکیلی که مدام پرونده های مربوط به خانواده را انجام می دهد متخصص در زمینه خانواده است و یا وکیلی که امور مربوط به قتل را قبول می کند تخصصش امور جزا و جرم شناسی است اما وکیل متخصص زمین در تهران وکیلی است که پرونده های زمین را اخذ می کند .

موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با داشتن وکلای متخصص در امور زمین بهترین گزینه و پیشنهاد ما به شما می باشد شما می توانید با سپردن پرونده خودتان به ما از نگران انجام امور مربوطه و نتیجه آن نباشید .

02177728932-02177886437

مالکیت در خیلی از مواقع تنها با وجود سند رسمی که در دفتر اسناد تنظیم می شود  مستقر می گردد در خصوص معاملات املاک و اموال غیر منقول ذاتی و همچنین در برخی  از اموال منقول مثل خودرو و سهام با نام شرکتها وجود سند رسمی الزامی می باشد  تنظیم سند رسمی در این موارد تعهد طبیعی و منطقی  شخص فروشنده و مالک قبل است در صورتی که فروشنده با میل خود به هر بهانه ای اقدام به تنظیم سند رسمی نکند خریدار این اجازه را دارد  الزام وی را به تنظیم سند رسمی از محاکم درخواست کند به این دعوا و خواسته در عرف  دعوای الزام به سند رسمی می گویند .

نکاتی که می‌توان در الزام به سند رسمی به آن اشاره کرد به ترتیب زیر می باشد :

-برای دعاوی الزام به سند رسمی  املاک و اموال غیر منقول دادگاهی صلاحیت دار دادگاه محل وقوع ملک  است  در دادگاه و در خصوص اموال منقول دادگاه صلاحیت دار دادگاه محل اقامت خوانده می باشد .

-دعوای الزام به تنظیم سند رسمی مالی بوده و فرد خواهان ملزم به  پرداخت هزینه دادرسی معادل 5/3درصد ارزش منطقه ای ملک است .

به منظور حساب کردن  هزینه دادرسی دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ارزش منطقه ای املاک براساس ویژگیهای ظاهری و نوع مصالح به کار رفته شده و مکان واقع شده  ملک عرض و گذار و ویژگیهای از این قبیل بررسی می گردد و هر چند که به ظاهر از قواعد و اصول  خاصی پیروی می کنند ولی کاملاً بستگی به سلیقه مدیر دفتر دادگاه دارد .

در تمامی این مراحل وجود یک وکیل زمین در تهران و وکیل امور ملکی  ماهر و کار بلد در کنار بسیار  مهم است زیرا این گونه مسائل بسیار تخصصی می باشد و با کمی اشتباه امکان این که حق شما خورده بشود وجود دارد .

موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با داشتن وکیل متخصص تهران بهترین راهنما شما در این مسیر می تواند باشد .

02177728932-02177886437

تصرف عدوانی

هرفردی که ملک شخص  ديگری را به نحو  عدوان (زور و اجبار) بدون رضايت مالک تصاحب کند  تصرف عدوانی مي‌گويند .

تصرف عدوانی  به تصرف گویند  که بدون رضايت مالک مال غيرمنقول از طرف شخصی  انجام می شود در معنی عام کلمه تصرف عدوانی عبارت است  ‌از خارج شدن مال از اختیار و تصرف مالک آن مال بدون رضايت او

فروش مال غیر

این راه یکی از راه های تقلب  و دست بردن به اموال و زمین اشخاص دیگر  می باشد .

فروش مال غیر  به این معنی می باشد که  امتیاز نقل و انتقال حقوقی مالی به شخص  دیگری تعلق دارد  این کار به شکل معامله سبب انتقال عین مال یا منفعت حاصل از آن می گردد به انتقال دهنده و یا انتقال گیرنده آن عنوان معامل یا متعامل داده می شود و در هر دو صورت شخص جرم مرتکب شده است بر این مبنا ممکن است عنوان های مختلف حقوقی مثل  فروشنده مستاجر مشتری موجر  را بر بگیرد این عناوین تماما در قانون ذکر شده است .

-فروش مال غیر شامل موارد مختلفی می شود از جمله فروش آپارتمان یا فروش زمین یا فروش اتومبیل

جرم فروش مال غیر عبارت اند از :

جرم نقل و انتقال  یا فروش مال دیگری که به آن جرم مقید نیز می گویند  حاصل آن به شکل گیری  زیان مالی به دیگری نمایان می گردد  بر طبق قانون تصاحب  عملی بر مال مورد انتقال شرط به وقوع پیوستن جرم نیست بلکه انجام معامله و انتقال حقوقی و قانونی مال که سبب ایراد اضرار بالقوه می شود برای انجام جرم انتقال و فروش مال غیر کافی می باشد .

انتقال دهنده مال بدون این که ملک یا شئی برای او باشد و یا حتی بدون مجوز اقدام به انتقال مال مذکور می کند که این از نمونه های بارز تقلب می باشد و جرم تلقی می شود  و در برخی از مواقع به مال شخص دیگر آسیب یا ضرر و زیان می رساند .

کارکرد های وکیل زمین از منظر اقتصادی

از سالیان دور تا به کنون زمین برای مردمان معنای ویژه ای  داشته و همچنان دارد در گذشته زمین مهم ترین اسباب کسب درآمد و روزی به حساب می آمد  و امروز با افزایش سرسام آور  قیمت ها  و تورم زمین به عنوان یک سرمایه بسیار ارزشمند شناخته می شود .

اگر بخواهیم این جریان را از منظر ساده نگاه کنیم  زمین از گذشته تا به امروز برای مردم ایران و برخی از کشورهای منطقه ارزش ویژه ای  دارد در دوران گذشته نه چندان دور که کشاورزی یکی از قطب های اصلی اقتصاد ایران بود  زمین های قابل  زراعت اهمیت بسار زیادی برای مردم و دولت ها داشتند این زمین ها به عنوان منبع درآمد یک یا چند خانوار شناخته می شدند از این رو بسیاری به دنبال به دست آوردن زمین های قابل کشت  بودند و یا می خواستند از زمین زراعی خود نگهداری کنند اما به هر حال در این بین ممکن بود تعارض هایی ایجاد شود در گذشته معمولا سعی می شد به فرم کدخدا منشانه این اختلافات حل شود اما رفته رفته با کاهش قدرت افراد مسن و با تجربه  در محلات عملا قانون تنها راه برای حل تعارضات و اختلافات بین افراد  شناخته می شود .

موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا به وسیله وکیل زمین در تهران یکی از بهترین گزینه ها برای قبول و پذیرش پرونده های شما می باشد .

برای مشاوره با بهترین وکیل زمین   با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437

با توجه به این صحبت ها  از منظر اقتصادی زمین به عنوان یک سرمایه و یک اسباب درآمد شناخته می شود مانند اجاره دادن آن و یا فروش آن با قیمت بالا تر همین مسئله به انگیزه کافی برای ایجاد اختلافات  ملکی و زمینی محسوب می شود از یک نظر دیگر  با  پیشرفت قانون و دسترسی الان مردم به دادگاه ها و وکلا و کم اهمیت تر شدن شدن نقش ریش سفیدان و افراد پیر محلات تنها راه برای حل این دست از تعارضات مراجعه به دادگاه و قانون است در اینجا است که وکیل زمین در تهران بیشتر جلوه می دهد یک وکیل زمین در تهران  با توجه به تخصص و تجربه ای که دارد می تواند کمک بسیار شایانی برای حل این تعارضات داشته باشد .

وکیل زمین و تعارض آن با حکومت

مقوله مهمی که یک وکیل زمین در تهران آن را بررسی می کند اختلافاتی است که میان مالک زمین  و دولت ایجاد می شود در اصل  دولت برطبق  قانون  چنین مجوزی را دارد زمین هایی را که از آن ها استفاده نمی شود و متروک مانده اند و یا کاربری خاصی برای آن مشخص  نشده است را با عنوان منابع طبیعی تحت تملک خود در بیاورند این زمین ها بعد ها در اختیار کشاورزان و صنعتگران  قرار می گیرد و یا این که دولت آن را تبدیل به پارک های طبیعی یا جنگلی می کند نکته مهم اینجاست که برخی از این زمین ها دارای صاحب قانونی است و در واقع مالک مشخصی دارد و این افراد این حق را دارند که زمین خود را باز پس بگیرند اما مسئله اینجاست که یک طرف این دعوی دولت قرار دارد و اصولا دعوی که یک طرف آن دولت باشد کار را برای قضاوت سخت می کند زیرا دولت دارای قدرت می باشد و اثر گذاری زیادی بر محاکم دارد .

و در آخر این که استفاده از وکیل متخصص در امور زمین در تهران بسیار مهم و موثر است زیرا امور ملکی دارای ریزه کاری هایی هستند که خود شخص نباید بدون راهنما پا در محاکم بگذارد  و حضور یک وکیل پایه یک دادگستری بسار مهم است .

پیشنهاد ما به شما موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا است که با داشتن وکیل متخصص زمین در تهران و شهرستان ها بهترین گزینه برای قبول پرونده های شما می باشد .

برای مشاوره با بهترین وکیل زمین   با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید