وکیل زنا

وکیل زنا

اگر بخواهیم تعریفی در رابطه با زنا داشته باشیم باید بگوییم که بر طبق ماده ۲۲۱قانون مجازات اسلامی زنا یعنی رابطه نا مشروع زن و مردی که علقه زوجیت بین آنها اتفاق نیفتاده است و با یک دیگر نا محرم هستند.

زنا اصولا در زمانی به وقوع می پیوندد که دخولی صورت گرفته باشد آن هم حتما به اندازه ختنه گاه ، اگر این شرط نباشد نمی توان بر روی آن اسم زنا گذاشت و باید با آن رابطه نا مشروع گفت در این جرم مرتکب زمانی مسئول خطای خویش است که اولا به بلوغ جسمی و عقلی رسیده باشد ، دوما از سلامت عقلی برخوردار باشد و به صورت آزاد این عمل را انجام داده باشد.
اگر در انجام این عمل دچار اجبار یا اکراه شده باشد (از سمت هر فردی ) دیگر مسئولیت در قبال این عمل ناپسند ندارد و می توان او را تبرئه کرد اما حتما باید این مورد به اثبات برسد.

وکیل زنا اصولا به شخصی خطاب می شود که راه های مختلف فرار از این جرم را می داند و می تواند موکل خود را با زیرکی و با متن قانون از مظن اتهام به زنا فراری دهد.


وکیل زنا به دلیل آن که مواد قانونی زیاد و بی شماری در رابطه با روابط خاصه می داند و اطلاع کامل از آیین نامه ها و مقررات دارد می تواند شخصی که به او مراجعه کرده است را کمک کند و به او یاری رساند تا آن شخص بتواند خودش را نجات دهد.


موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با داشتن وکلای درجه یک و کار بلد در زمینه زنا و به طور کلی در زمینه حقوق خانواده می تواند کارگشای شما در این زمینه باشند.

وکیل زنا

برای مشاوره در زمینه های مختلف حقوقی، کیفری، خانواده ، وکیل رابطه نامشروع با وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی مجد با صدها پرونده موفق با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437


شما می توانید با بهره گیری از وکلای مجموعه ما خودتان را از مخمصه ای که در آن گیر کرده اید نجات دهید.

بیشتر بخوانید:وکیل کیفری – وکیل طلاق
حال می خواهیم تعریفی از زنای به عنف داشته باشیم و شرایط این نوع از زنا را برای شما تشریح کنیم

بر اساس تبصره 2 ماده 224 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392: “هرگاه کسی ، با زنی که راضی به انجام دادن عمل زنا با او نباشد ، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم زنا به عنف است. در این نوع زنا عمل از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید و یا ترساندن زن، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق، بر قرار خواهد بود بنابراین اگر این عمل در وضعیتی صورت پذیرد که زن در هوش یاری کامل نباشد یا فرد بزه دیده، هنوز به بلوغ نرسیده است تاثیری در تعیین مجازات فعل مرتکب ندارد و باز هم به آن زنا می گویند.


مجازات جرم زنای به عنف در قانون مجازات آمده است مجازات این نوع زنا حد اعدام زانی (شخصی که دخول را انجام داده است ) می باشد.
یعنی فردی زنا کننده و کسی که این عمل را انجام داده است به اعدام محکوم می شود و هیچ تفاوتی نمی کند که آن فرد محصن است (همسر دارد ) یا غیر محصن می باشد یا آن فرد در چه رنج سنی می باشد جوان است یا پیر یا از چه خانواده ای می باشد.
قانون برای همه افراد برابر است و برای هر شخصی که به این عمل دست زده باشد حکم یکسان می برد و آن هم اعدام است
موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با داشتن وکلای درجه یک و کار بلد در زمینه زنا و به طور کلی در زمینه حقوق خانواده می تواند کارگشای شما در این زمینه باشند
شما می توانید با بهره گیری از وکلای مجموعه ما خودتان را از گیر و دار مشکلی که در آن گیر کرده اید نجات دهید.

وکلای موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با تخصصی که در امور مختلف دارا هستند می توانند پرونده های سنگین این چنینی را به خوبی و به راحتی و با دقت تمام البته انجام دهند
تعریف زنای محصنه چیست و این نوع زنا مجازاتش چه می باشد و وظیفه وکیل زنا در این باره چیست ؟
زنای محصنه زمانی رخ می دهد که مردی مرتکب به زنا می شود اما این در شرایطی می باشد که در همان زمان امکان رابطه از طریق قبل را با همسر خودش دارد و این امکان را دارد که با او نیز رابطه داشته باشد.
و همچنین بر عکس این قضیه نیز صادق است اگر زنی این امکان را داشته باشد که با همسر خود رابطه برقرار کند و در همان زمان به رابطه نا مشروع با شخص دیگر بپردازد این مهم بر او نیز سوار است.

حال وظیفه وکیل زنا در این زمینه چه می باشد:


در این گونه موارد شما این امکان را دارید که به وسیله کمک گرفتن و راهنمایی گرفتن از وکیل زنا به طور مثال به طرقی ثابت کند که در آن زمان نمی توانستید به علت مسافرت یا دوری یا ترک منزل یا مریضی به طور مثال ( ایدز و … ) با همسر خود در رابطه باشد و دچار سختی شده بودید و به نوعی مجبور به انجام دادن این عمل بوده است

حال می خواهیم به مجازات زنا بپردازیم که مجازات این عمل چه می باشد:


اگر بر طرفین شرایط احصان بار شود و در شرایط احصان زنا صورت گیرد مجازات این افراد رجم می باشد

رجم در قانون ما هما سنگسار می باشد
یعنی اگر فردی مرتکب به زنای محصنه شود مجازاتش سنگسار می باشد
حال سوالی که پیش می آید این است که در چه مواقعی زنا مجازات اعدام دارد و برای فرد حکم اعدام بریده می شود
بر طبق ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی مجازات زنا در مواردی اعدام است که به شرح زیر می باشد
الف ) زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان که این عمل موجب اعدام زانی می شود

ب ) زنای به عنف ،که این مورد هم موجب اعدام زانی می شود

ج ) زنا با محارم نسبی

د ) زنا با زن پدر که به موجب قانون زانی در این گونه موارد اعدام می شود
موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با داشتن سال ها تجربه در امور وکالت و با بهره بردن از وکلای درجه یک و کار بلد و ماهر دادگستری در زمینه زنا و به طور کلی در زمینه حقوق خانواده می تواند کارگشای شما در این زمینه باشند
شما می توانید با بهره گیری از وکلای مجموعه ما خودتان را از مخمصه ای که در آن گیر کرده اید نجات دهید

وکلای موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با تخصصی که در امور مختلف دارا هستند و با قابلیت هایی که دارند می توانند پرونده های سنگین این چنینی را به خوبی و به راحتی و با دقت تمام انجام دهند و به نتیجه مورد نظر شما برسانند تا رضایت موکلین را دریافت کنند
در رابطه با موضوع زنا وجود یک وکیل زنا بسیار حائز اهمیت و موثر می باشد زیرا به کمک آن می توانید به رای مورد نظر خود دست یابید
به علت آن که مجازات زنا اعدام می باشد باید حتما به یک وکیل زنا درجه یک برای انجام پرونده مراجعه کرد تا اگر طرف زانی هستیم آن را از اشد مجازات نجات دهیم و اگر طرف فرد آسیب دیده هستیم نگذاریم حقی از آن نابود شود و از بین برود
در بحث زنای با محارم (مادر .خاله ،عمه ، دختر ، دختر خواهر ، دختر برادر ) به دلیل این که پای آبروی یک خانواده در میان است باید مورد دقت بی شماری قرار گیرد و معمولا احکام سنگینی در این موارد برای فرد زانی می برند تا از اتفاق افتادن موارد دیگر جلو گیری شود و به وسیله روش پیشگیرانه سلامت نسبی جامعه زا حفظ کرد
در جوامع کنونی وکیل زنا خوب که تخصص در این زمینه داشته باشد باید در این گونه پرونده ها ورود کند

زنای غیر محصنه

زنای غیر محصنه در دین و شریعت ما نوعی زنا یا رابطه جنسی نامشروع و نا متعارف است که با رضایت هر دو طرف و خارج از قواعد ازدواج شرعی است که یکی از آنها یا هر دوی آنها مجرد (فاقد همسر) باشند نسبت به فرد مجرد احتساب می گردد
در پایان مطلبی که باید خدمت شما عرض کنم این مورد است که برای هر پرونده حقوقی نزد متخصص در آن امر بروید امور حقوقی نیز همانند امور پزشکی تخصصی می باشد ما همان طور که در مواجهه با هر بیماری نزد پزشک مورد نظر می رویم برای حل هر پرونده حقوقی نیز باید نزد وکیل تخصصی آن برویم تا به طور دقیق و با اشراف کامل پرونده را به نتیجه برسانید
اگر خدایی نکرده با بحث زنا مواجه شدید بهترین را ممکن این مورد می باشد که از وکیل متخصص در زمینه زنا بهره ببرید تا رای خوبی را در دادگاه اخذ کنید
موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا برترین موسسه حقوقی در امور تخصصی می باشد که با مراجعه به آن و سپردن پرونده های خود به آن خیالتان تا حدود بسیار زیادی از بابت دادگاه راحت می شود

وکیل زنا ؛ در این مقاله به موضوع زنا خواهیم پرداخت و در خصوص جرم زنا و مجازات آن صحبت خواهیم کرد تا بتوانیم درک بهتری از این موضوع داشته باشیم . مجازات جرم زنا  در شرایطی که ایجاد می شود متفاوت است .

امروز به دلیل وجود داشتن پرونده‌هایی همچون زنا ، موسسه حقوقی اقدام به پذیرش وکالت در این خصوص می کنند همچنین پرونده های مربوط به زنا دارای حساسیت زیادی هستند چرا که این پرونده ها می تواند چندین خانواده را درگیر این موضوع نماید که متاسفانه در بسیاری از موارد اینگونه دعاوی  برای خانواده ها و اشخاص درگیر در این موضوع ، تلخ می باشد ولی می توانند از طریق حضور یک وکیل پایه یک دادگستری زنا در پرونده خود، این مشکلات را رفع کنند و اقدامات حقوقی و قانونی درست را انجام دهند که در این راستا موسسات حقوقی مختلفی در سرتاسر ایران فعالیت می کنند و  در دسترس تمامی اشخاص در خصوص پذیرش وکالت و خدمات رسانی همچون ارائه مشاوره حقوقی و راهنمایی های کامل از طریق کارشناسان حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری، هستند .

بهترین وکیل زنا در تهران

برای مشاوره با بهترین وکیل زنا میتوانید با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437

وکیل زنا چه کمکی میکند

در خصوص جرم زنا باید به نکاتی توجه شود از جمله حد و مرز رابطه بین زن و مرد و به همین دلیل است که در جرم زنا می بایست شرایطی به وجود آید تا این جرم تحقق یابد از جمله شرایط تحقق این جرم جماع زن و مرد ، دخول و عاقل و بالغ بودن حداقل یکی از طرفین جرم زنا، می باشد .

زنا جز گناهان کبیره می باشد که قانون مجازات سنگینی برای آن در نظر گرفته است و مادامی می توان این جرم را اثبات کرد که اسناد محکمی در خصوص این موضوع وجود داشته باشد و همانطور که بیان شد جرم زنا ،فعل و عمل حرام می باشد .

زنا جز جرایم منافی عفت می باشد و در شرایط خاصی تحقق پیدا می کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت چنانچه جرم زنا با شرایط خاصی باشند که باعث تحقق این جرم شود مجازات های مختلفی خواهد داشت به طور مثال مرد و زنی که عمل و جرم زنا را مرتکب شده باشند تنها به یک صورت است که به مجازات حدی محکوم خواهند شد آن هم در این صورت است که بالغ باشند .

وکیل لایحه نویسی

در اینجا در خصوص ضمانت اجرای زنا نیز صحبت خواهیم کرد  ضمانت اجرای زنا با محارم نسبی به دلیل اینکه هم در اسلام و هم توسط قانونگذار بسیار موضوعی قبیح و زشت می باشد . اسلام و همچنین در ادامه قانونگذار مجازات بسیار شدیدی برای آن در نظر گرفته است و مطابق بند الف ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی مجازات زنا و حد زنا در جرم زنا با محارم نسبی ( که منظور ارتباط هم خون با یکدیگر می باشد مانند برادر ،خواهر، عمه، عمو، خاله و … دلیل  موضوع مذکور این می باشد که به هیچ وجه عقد نکاح و رابطه زوجیت بین این اشخاص شکل نمیگرد و تشدید مجازات ایین جرم به استناد عدم تشکیل علقه زوجیت می باشد) دارای مجازات اعدام که در قانون ذکر شده است، می باشد .

 زنا دارای انواع مختلفی می باشد که هرکدام میزان مجازات آن متفاوت است و قصد داریم در این مقاله به تعاریفی همچون تعریف لغوی زنا ، مجازات آن شرایط تحقق آن ونکات اساسی در این خصوص بپردازیم و همچنین  به انواع زنا اعم از  زنا با محارم نسبی ،زنای محصنه یا محصن ،زنای غیر محصنه و زنای به عنف خواهیم پرداخت .

در برخی شرایط مجازات زنا امکان سقوط دارد و در صورت ایجاد برخی شرایط باعث ساقط شدن مجازات آن می شود که بدین شرح می باشد :

1- برای مثال طرفین ادعای زوجیت کنند و اقرار کنند که زن و شوهر هستند  مجازات زنا ساقط می شود .

 2- یکی از شرایط دیگر که باعث سقوط جرم و مجازات زنا می شود ،توبه زناکار پیش از اثبات جرم زنا می باشد یعنی می بایست جرم زنا قبل اثبات شدن آن در محاکم ، از طریق شخص مرتکب، به توبه ختم شود .

 3- چنانچه ثابت گردد زن یا دختری از روی اکراه و اجبار به زنا تن داده  و یا فریب خورده ، مجازات وی ساقط می شود به عبارتی دیگر اگر این موضوع اثبات شود دختری بدون رضایت مورد تجاوز قرار گرفته و به وسبه زور تن به این اتفاق داده است مجازات تعیین شده در قانون برای این شخص ساقط خواهد شد .  

برای مشورت با مشاور حقوقی طلاق با ما تماس بگیرید

برای مشاوره با بهترین وکیل زنا میتوانید با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437

جرم زنا و مجازات آن

رابطه جنسی می بایست زمانی به وجود  آید که عقد نکاح بین طرفین در حالت شرعی و به صورت قانونی انجام شده باشد  و چنانچه رابطه از طریق نکاح و رابطه زوجیت نباشد، زنا صورت میگرد که در ادامه به انواع و مجازات ان پرداخته می شود .

مطابق قانون  کسی که جرم سکس یا زنا انجام دهد ، زناکار تلقی میگردد . طبق قانون و همچنین در اسلام ، زناکار به دو گروه زانی : یعنی مرد زناکار  و زانیه به معنی  زن زناکار دسته بندی می شود . چنانچه زنا به عنف صورت نگیرد یعنی به اجبار و اکراه و به شکل تجاوز نباشد، هم زن و هم مرد زناکار مجازات می شوند چرا که به رضایت دو طرف می باشد و هر دو طرف جرم زنا را انجام داده اند و محکوم خواهند شد و در صورتی که زنای  به عنف باشد ، فقط مرد زناکار مجازات می شود .

به رابطه سکس میان زن و مرد نامحرم زنا می گویند که  در حکومت اسلامی و در بتن اسلام جرم محسوب می شود و دارای مجازات می باشد به عبارتی دیگر اجماع زن و مرد که به هیچ وجه رابطه زوجیت میان آنها نبوده زنا تلقی می شود .در خصوص روابط زن و مرد با یکدیگر در قانون و در اسلام حد و مرزی تعیین شده است و مادامی که از زن و مرد از آن حد و مرز تعیین شده عبور کنند و تخطی نمایند جرم مرتکب شده‌اند .

در اسلام و همچنین در قانون بیان شده: چنانچه مرد و زنی هیچ رابطه زوجیت با هم ندارند نباید به هیچ عنوان رابطه نزدیکی یا سکس بین انها صورت گیرد و چنانچه افرادی که مرتکب جرم زنا می شوند و آن رابطه میان مرد و زن ثابت گردد، مجرم و گناهکار محسوب می شوند و مجازات تعیین شده بر آنها اعمال خواهد شد، جرم زنا به دلیل اینکه از جرایمی می باشد که چنانچه از حدود شرعی خارج شود به نوعی جرم حدی تلقی می گردد و افراد مرتکب این جرم، محکوم به مجازات های حدی می گردند .

مشاوره با وکیل سرپرستی

شرایط تحقق جرم زنا

همانطور که بیان شد جرم زنا از جرایم حدی می باشد. مطابق ماده ۲۲۱ قانون مجازات اسلامی جرم زنا چنین بیان شده است که اجماع میان زن و مرد که علقه زوجیت میان آنها نباشد و جزء وطی یا نزدیک به شبه  نباشد، تلقی می گردد مقصود از وطی به شبهه نزدیکی مرد و زنی می باشد که تصور کند فردی که با او رابطه برقرار کرده همسرش است .

 نخست جماع میان مرد و زن است منظور از جماع میان مرد و زن مطابق قانون و اسلام به این منظور می باشد که زن و شوهر نباشند و به یکدیگر محرم نباشند و منظور از محرم بودن زن و مرد، ازدواج و زوجیت می باشد. همچنین در ادامه نیز چنانچه اجماع محارم با یکدیگر صورت گیرد  از جمله خواهر و برادر، زنا با محارم صورت گرفته است و جرم زنا با محارم  تلقی می شود .

از دیگر شروطی که می بایست در تحقق جرم زنا انجام شده باشد دخول می باشد به عبارتی دیگر رابطه سکس و نزدیکی که توسط اشخاص صورت گرفته و اشخاصی که با رضایت این جرم را انجام دهند دارای مجازات متفاوت به شخصی که با اکراه و زور این جرم را مرتکب شده است ، می باشد  .

یکی دیگر از شروط تحقق جرم زنان این میباشد که زن و مرد نامحرم عاقل و بالغ باشند و چنانچه اشخاص مرتکب، نابالغ باشند  و زوال عقلی داشته باشند به مجازات تعیین شده جرم زنا در قانون محکوم نخواهند شد.

مشاوره با وکیل تنظیم قرارداد

انواع جرم زنا:

زنای عنف :

منظور از زنای عنف اجبار و تجاوز می باشد و به عبارتی زنی رضایت به برقراری رابطه جنسی با مردی نداشته باشد و مرد با وجود عدم رضایت زن به اکراه، رابطه جنسی از طریق  زور  رابطه برقرار کند و چنانچه زنای عنف صورت گیرد مرد زناکار مجازات خواهد شد و چنانچه زنای غیر عنف باشد به عبارتی به اجبار و زور نباشد هر دو شخص، محکوم به مجازات می باشند .

زنای محصنه :

محصن به شخصی گفته می شود که شرایط انجام دادن احصان را داشته باشد .

زنای محصن بدین شکل است که شخصی دارای همسر بالغ و دائمی باشد و رابطه با او بر قرار نکند  به صورتی که مرد بالغ و عاقل باشد و تن به زنا و برقراری رابطه با شخصی دیگر غیر از همسر خود از قسمت جلو و به شیوه رابطه جنسی و نزدیکی باشد زنای محصن صورت می گیرد . 

 زنای محصنه بدین معنی است که زن دارای شوهری بالغ و دائمی باشد و تن به زنا به شخصی غیر از همسر خود باشد و از طریق قبل یا جلو با او نزدیکی نماید و هر زمان که  بخواهد  نزدیکی صورت دهد محکوم به مجازات رجم یا سنگسار خواهد بود .

زنای غیر محصن و محصنه:

 زنای غیر محصنه چنین تلقی می شود که مرد و زنی که شوهر و زن دائمی و غیر بالغ نداشته باشد و تا هر زمان که بخواهد با شخصی که محرم نمی باشد و رابطه زوجیت وجود ندارد ، رابطه جنسی داشته و نزدیکی برقرار کنند .

از آنجایی که دعاوی و پرونده های مربوط به جرم زنا جزء پرونده های کیفری می باشد می بایست وکیلی مجرب و مسلط بر اینگونه دعاوی، نظارت کامل بر آن را برعهده گیرد .

در پیوند وکیل با موکل همانگونه که در متن فوق ذکر شد موسسات می‌توانند یاری رسان مناسبی باشند چرا که وجود موسسه باعث عملکرد مناسب و بهتر وکیل می شود و پیگیری های پرونده ها از طریق موسسه ،از وکیل صورت می پذیرد .

مجازات جرم زنا :

همانطور که ذکر شد جرم زنا از جرائم حدی می باشد و مجازات آن حد خواهد بود و منظور از حدی بودن جرم و مجازات بدین معنی است که مجازات شرعی توسط شرع  برای این جرم تعیین شده است و  جرم زنا با توجه به انواع زنا که در متن فوق بیان شد، دارای مجازات متفاوت می باشد .

 در حالت کلی مجازات هایی که برای جرم زنا تعیین شده است دارای انواع مختلفی می باشد که شامل اعدام شلاق و سنگسار می باشد .

مجازات صد ضربه شلاق  در زنای محصنه و یا زنا با محارم دختر بالغ تعیین شده که سن بلوغ نیز در اسلام برای دخترها نه سال تمام می باشد و بالغ بودن دختر به عبارتی بدین معنی است که دختر بالای ۹ سال سن داشته باشد و همچنین پسر نابالغ باشد یعنی به عبارتی زیر ۱۵ سال سن داشته باشد در اینجا دختر محکوم به صد ضربه شلاق خواهد و فرد نابالغ به مجازات های تامینی و تربیتی محکوم خواهد شد و در جرم و عمل زنا چنانچه یک شخص از آنها بالغ باشد و این جرم شکل گیرد زنا تلقی خواهد شد .

مشاوره با بهترین وکیل تهران

چنانچه مردی دارای زن دائمی باشد و قبل از اینکه با زن خود نزدیکی داشته باشد مرتکب زنا شود محکوم به صد ضربه شلاق و همچنین یک سال حبس و محکوم به تراشیدن سر خواهد شد زنای غیر محصنه دارای ۱۰۰ ضربه شلاق خواهد بود به عبارتی که از زن و مرد مجرد بوده باشند و یا با همسر خود  رابطه جنسی نداشته باشند .

 سنگسار: شخصی که زنای محصنه انجام دهد حکم آن سنگسار خواهد بود و چنانچه حکم سنگسار صورت نگیرد حکم قطعی اعدام می باشد و اعدام برای چه زن و چه مرد زنا کار خواهد بود .

اعدام: مرد زناکار در صورتی اعدام می شود که زنا با همسر پدر ،زنا با محارم ،زنای مرد غیر مسلمان و زن مسلمان و همچنین زنای به عنف باشد. در این حالت مرد محکوم به اعدام می باشد .

 با در نظر گرفتن موارد فوق باید ذکر کرد که افراد عادی نمی‌توانند در خصوص اینگونه دعاوی اقدام لازم و ضروری را نمایند چرا که مبحث جرم زنا و مجازات تعیین شده و مقدار محکومیت زنا کاران از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و اشتباهی کوچک در روند پرونده و ارائه دادخواست دراین زمینه می‌تواند منجر به مشکلات بسیار زیادی گردد .

 در نتیجه این موارد ذکر شده بهتر است در این خصوص از تجربیات وکیل پایه یک دادگستری و مشاور متخصص در این زمینه بهره برد چرا که وکیل و مشاور زنا با علم خود نسبت به این موضوع می‌تواند به بهترین نحو ممکن از حقوق اشخاص دفاع نماید .

 در صورت نیاز به مشاور و وکیل مربوط به پرونده های زنا می توانید از طریق راه های ارتباطی ، با موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا ارتباط برقرار نمایید .

نکات مربوط به جرم زنا :

مطابق ماده ۲۳۱ قانون مجازات اسلامی چنانچه در زنای به عنف و در حکم آن، زن باکره باشد، مرتکب یا زناکار، علاوه بر مجازات تعیین شده به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم خواهد بود و چنانچه باکره نباشد فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد .

 طبق ماده ۲۳۲ قانون مجازات اسلامی : مادامی که چه مرد و چه زن ، کمتر از چهار مرتبه اقرار به عمل زنا نمایند، محکوم به مجازات شلاق تعزیری درجه شش خواهد شد و همچنین اقرار مذکور را انجام دهد به مجازات شلاق سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه محکوم خواهد شد و مجازات مقرر در این ماده در خصوص مساحقه و لواط نیز اعمال می شود .

نکته قابل توجه که در تبصره ۲ ماده ۲۲۴ بیان شده است، بدین شرح می باشد :

 چنانچه شخصی با زنی که رضایت به زنای با اون نداشته باشد و در حالت بیهوشی ،خواب یا مستی زنا انجام دهد، رفتار زناکار در حکم زنای به عنف است  و چنانچه در زنا عمل اغفال و فریب یا ربایش و یا از طریق تهدید و ترساندن وی موجب تسلیم او شود ،حکم زنای به عنف را دارد نکته قابل توجه اینکه دختر می بایست نابالغ باشد .

وکیل زنا :

بنابراین اشخاص جهت اخذ وکیل برای پرونده های جاری خود می توانند به موسسات حقوقی که وجود دارد و مشغول فعالیت می باشند مراجعه نمایند و با بیان تمامی پرونده های خود و شرح آن و با منعقد نمودن عقد وکالت با وکیل ، پرونده خود را به وکیل مجرب و با تجربه بسپارند تا به صورت حرفه ای و فنی انجام شود و وکیل نیز وظیفه دارد که تمامی مراحل مورد نیاز همچون اظهارنامه ، لایحه، دادخواست و تمامی امور مربوط به پرونده را انجام دهد و می بایست جهت اخذ وکیل در خصوص پرونده های حساسی همچون زنا به شخص امین مراجعه شود و وکالت داده شود .

همچنین نیازمند تحقیقات در مورد موسسه و وکیل می باشد. وکیل زنا می تواند با جمع آوری مدارک و سرنخ هایی که باعث تبرئه شدن فرد محکوم ، می شود  به اشخاص و افراد نا آگاه و افرادی که حقشان ضایع شده است، کمک نمایند .

برای مشاوره با بهترین وکیل زنا میتوانید با ما تماس بگیرید.

02177728932-02177886437

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید