وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده در تهران وسایر نقاط کشور فقط با یک تماس میتوانید به صورت رایگان با وکیل خانواده در موسسه حقوقی مجد صحبت کنید.

تماس با ما

مشاوره

وکیل خانواده

مقدمه :

خانواده رکن اصلی و بنیادین یک جامعه می باشد از این رو حفظ و نگهداری آن بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشد . خانواده از جمله ارکانی در جامعه می باشد که وجود آن برای یک کشور مهم است و در کنار هم قرار گرفتن خانواده ها باعث تشکیل ملت و چه بسا کشور می شود .

در خصوص دعاوی خانواده می بایست به این نکته توجه داشت که دادگاه دعاوی مذکور در دادگاه مخصوص رسیدگی می شود که دادگاه خانواده نامیده می شود .

همچنین امروزه اختلافات مختلف و زیادی از سوی خانواده ها به وجود آمد است و همچنین بسیار حائز اهمیت خواهد بود زیرا در خانواده وجود ارتباطات و روابط بین تمامی اعضای خانواده مهم است و افراد یک خانواده اعم از مادر پدر و فرزندان  که ارکان تشکیل دهنده آن است و می بایست اختلافاتی بین اعضای آن در خانواده ها که بنیان و رکن اصلی جامعه هستند وجود نداشته باشد چرا که جامعه حول محور خانواده تشکیل شده است و این امکان وجود ندارد که افراد و اعضای آن با یکدیگر ارتباطی را نداشته باشد و تمام اعضای یک خانواده می بایست در راستای پیشرفت جامعه و پیشرفته خانواده خود تلاش کند .

دعاوی خانواده به دعاوی اطلاق می‌شود که در دادگاه مطرح شود و در خصوص افراد به عنوان عضوی از کانون یک خانواده باشند .

چنانچه قوانینی که بر موضوعات فوق‌الذکر نظارت  کند قوانین حمایت از خانواده تلقی خواهد شد و این اختلافات و دعاوی دارای قوانین خاص می باشد و نیازمند وکیل متخصص در حیطه دعاوی خانواده خواهد بود که میتوانید از وکیل خانواده کمک بگیرید .

اعتیاد یکی از اعضای خانواده‌ این امکان را به وجود می آورد که از تمامی اعضای آن جامعه کوچک یا به عبارتی آن خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث آسیب های روحی به بنیان خانواده وارد می سازد و این موضوع کل خانواده و تمامی اعضای آن را شامل خواهد شد و آسیب‌های زیادی در راستای این اعتیاد به همراه خواهد داشت .

وکیل خانواده

یکی دیگر از آسیب هایی که می تواند روابط دو طرف یا به عبارتی زوج و زوجه را تحت تاثیر قرار دهد و در بسیاری موارد موجب اختلاف نیز گردد ، روابط جنسی طرفین است که این روابط باید به صورت درست پیش رود و به عبارتی می بایست از لحاظ جنسی نیز همانند روابط عاطفی و روانی و همدیگر را تامین کنند چرا که یکی از ارکان ارتباط بین زن و شوهر یا زوجه و زوج این نوع روابط است .

به جهت تسهیل در یافتن وکیل به منظور سپردن تمامی کارها و امور پرونده و دعاوی مطروحه شما ، این امکان را خواهیم داشت تا به تمامی اقشار جامعه وکیل پایه یک دادگستری و مشاور تخصصی در آن زمینه را معرفی کند تا افراد این امکان را داشته باشند تا مشاوره خانواده کاملا فنی و دقیقی دریافت نمایند همچنین وکلای متخصص دیگری نیز جهت انجام تمامی پرونده ها در همه زمینه ها دارا می باشیم .

درخصوص دعاوی و پرونده های خانواده می توان به موارد همچون موارد ذیل اشاره کرد که یک وکیل خانواده باید با آنها آشنا باشد:

۱- مطالبه مهریه

۲- استرداد جهیزیه

۳- مطالبه اجرت مثل و نفقه زوجه

۴- الزام به تمکین

۵- حضانت فرزند (فرزندان) مشترک

۶- ازدواج مجدد

۷- در خواست طلاق

۸- اثبات نسب

۹- ولایت

۱۰- قیمومیت

۱۱- سرپرستی

۱۲- تقسیط مهریه

۱۳- توقیف اموال

۱۴- ممنوع الخروج کردن

۱۵- ملاقات فرزند مشترک

بهترین مشاوره خانواده  و وکیل خانواده

ایجاد فاصله بین اعضا و افراد خانواده با رشد و بزرگتر شدن باعث به وجود امدن تفاوت و اختلاف نظر هایی در خانواده می شوند که این امر بسیار طبیعی و قابل درک می باشد البته ایجاد و تشکیل این تفاوت ها بسیار در جامعه دیده می شود ولی می بایست با ایجاد سازگاری و صحبت و مشورت با یکدیگر در خانواده حل و فصل کرد .

بیشتر بخوانید:وکیل کیفری وکیل طلاقوکیل مالیات

مطابق ماده ۴ قانون حمایت از خانواده ، صلاحیت رسیدگی به اینگونه پرونده و دعاوی (خانواده) برعهده دادگاه خانواده است به این صورت که دادگاه خانواده صالح به رسیدگی این دعاوی تعیین شده  و همچنین دادگاه خانواده تنها دادگاهی می باشد که می تواند به دعاوی خانوادگی رسیدگی نماید و در صورتیکه دعاوی خانواده در دادگاهی غیر از دادگاه خانواده مطرح شود دادگاه مذکور( که غیر از دادگاه خانواده تعیین ) ، می بایست قرار امتناع از رسیدگی اینگونه دعاوی را صادر نماید و پرونده را به دادگاه خانواده  که صالح جهت رسیدگی پرونده می باشد ، ارجاع نماید .

در حقیقت جهت حمایت از خانواده و حل و فصل اختلافات مربوط به خانواده قوانینی تحت عنوان قوانین حمایت از خانواده تصویب شده است :

وکیل خانواده همچنین باید در خصوص پرونده های خانواده می ‌بایست نکاتی را در نظر گرفت :

برای مثال چنانچه دادگاه خانواده در خصوص دعوای مطرح شده رای صادر می نماید و دیگر طرفین ( زوج و زوجه ) این اجازه را نخواهند داشت که در شورای حل اختلاف نیز در خصوص آن دعوا حق اقامه دارا باشند .

در بیانی دیگر شورای حل اختلاف مادامی به دعاوی مالی رسیدگی خواهد کرد که این دعاوی مالی تا سقف بیست میلیون تومان باشد و سعی بر این می باشد که از طریق صلح و سازش این دعوا را خاتمه بخشد . ( دعاوی مالی مانند نفقه ، مهریه، اجرت المثل )

چنانچه خواهان دعوای مطروحه ، زوجه باشد ، دعوای مطرح شده در محل زندگی و اقامت زوج اقامه شود و چنانچه اختلاف زوج و زوجه بر سر مهریه یا نفقه یا فسخ نکاح و طلاق باشد و طرفین خارج از کشور اقامت داشته باشند و زندگی نمایند ، دعوا می تواند در دادگاه تهران مطرح گردد و همچنین شهری که زوجین عقد نکاح را منعقد نمایند نیز برای طرح دعوا صالح خواهند شد .

نکته مهم اینکه در شهرستان ها دادگاه خانواده مستقل وجود نخواهد داشت و چنانچه دعوی در ارتباط با خانواده در شهرستان ها تشکیل شد ، دادگاه عمومی صالح به رسیدگی می باشد.

وکیل  خانواده :

یک وکیل پایه یک دادگستری این امکان را خواهد اشت که به عنوان بهترین مشاور در کنار ما ، برای اقدامات حقوقی یا دفاع در مقابل دعاوی مطروحه علیه ما ، در کنار ما حضور داشته باشد و نکات حقوقی و حائز اهمیت در خصوص موضوع حقوقی مربوطه را یاداور شود . یک وکیل با وجدان کاری که دارد در ابتدا به مراجعه کننده خود مشاوره های لازم را ارائه می دهد و در صورت نیاز ، وکالت مراجعه کننده خود را می پذیرد .

حضور یک وکیل و مشاور در کنار ما امری ضروری می باشد و می بایست هر خانواده ای باید یک وکیل داشته باشد که متاسفانه در فرهنگ جامعه کنونی تا به الان چنین مهمی حاصل نگردیده و اکثرا ، افراد جامعه ترجیح می دهند ، مشکل حقوقی ای به وجود بیاید و بعد از آن با وکیل صحبت نمایند . وکیل کسی است که دانش و آگاهی لازم را در تمام موارد و مسائل حقوقی  دارا می باشد و در بسیاری ازموارد ، مشورت با او مانع از زیان می گردد .

در این متن به برخی از نکات در خصوص موضوع خانواده خواهیم پرداخت که وکیل خانواده باید به آنها مسلط باشد:

: وجود برخی از شرایط منجر به بطلان نکاح خواهد شد

۱- ازدواج دو هم جنس : ازدواج دو شخصی که جنس موافق باشند .

۲- ازدواج به صورت صوری و بدون قصد و اراده طرفین

۳- ازدواج با زن شوهردار یا زنی که در عده می باشد . ( اعم از عده طلاق یا وفات)

۴- ازدواج پنجم مردی که چهار زن دائمی داشته باشد

۵- ازدواج زنی که سه یا نه طلاق مطلقه شده است ( با همان مرد)

۶- عقد نکاح زنم مسلمان با مرد غیر مسلمان

۷- نسبت دادن زنا به زن توسط شوهر

۸- نفتی فرزندی که شخصا آن زن  فرزند را به دنیا آورده باشد

۹- ازدواج در هنگام احرام

۱۰- با محارم رضایی نسبی و سببی

نکاح دختر باکره :

دختر باکره چنانچه به سن بلوغ برسد مطابق قانون ازدواج وی با اجازه پدر یا جد پدری امکان پذیر خواهد بود و چنانچه پدر یا جد پدری علت موجهی در خصوص امتناع از دادن اذن را دارا نباشد دختر این امکان را خواهد داشت که مرد را به طور کامل به دادگاه معرفی نموده و مطابق با شرایط نکاح و مهریه ای که بین طرفین توافق صورت گرفته از دادگاه اجازه را اخذ نموده و سپس به دفتر ازدواج مراجعه کنند و ازدواج خود را ثبت کنند .

نکاح منقطع یا ازدواج موقت :

به ازدواج ، عقد یا نکاحی گفته می شود که در آن عقد ، برای مدت معین و محدود و با مهریه تعیین شده بین زن و مرد ( زوج و زوجه ) ایجاد می شود و با پایان یافتن آن مدت نیز رابطه زوجیت به خودی خود منقضی می شود .

فسخ نکاح :

منحل کردن عقد نکاح به دو صورت امکان پذیر می باشد : اعم از فسخ یا طلاق

در فسخ نکاح زوجین می توانند با داشتن شرایط خاص بدون در نظر گرفتن مقررات و تشریفات خاصی که مربوط به طلاق می باشد عقد را فسخ نموده و برای اثبات آن شرایط موجود باید در دادگاه حضور داشته باشند و سعی بر اثبات آن کنند و دفاعیات قوی و لازم را ارائه دهند .

وکیل خانواده :

همانطور که می دانید مسائل و مشکلات حقوقی در جامعه به وفور دیده می شود و در خانواده که یکی از بنیان های اصلی یک جامعه می باشد مشکلات حقوقی بسیاری به چشم می خورد که از مهم ترین آن می توان به  طلاق اشاره کرد که خود مسائل حقوقی دیگری را در بر خواهد گرفت مانند نفقه ، مهریه ، اجرت المثل ، حضانت فرزندان ، تمکین زوجه و … از دیگر مسائل حقوقی خانوادگی می توان به موضوع ارث ، انحصار وراثت و تقسیم ترکه اشاره کرد .

تمام موضوعات و مسائل حقوقی که در بالا به آن اشاره شده است ، احکام خاصی دارند و دادخواهی آن ها در مراجع قضایی شرایط خاص خود را دارا می باشند و نیازمند دانش و آگاهی خواهد بود .

وکلای پایه یک دادگستری علاوه بر این که می بایست دارای دانش و اطلاعات حقوقی جامع و کاملی باشند باید با مراجع قضایی آشنایی کامل را داشته باشند بنابراین بهترین مشاور در کنار ما می باشند . موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با وکلای فوق حرفه ای همکاری کرده که تسلط کافی و تجربه لازم را برای حضور در جلسات رسیدگی و مراجع قضایی دارند که با مراجعه به این موسسه خود و خانوادتان در مسائل حقوقی ایمن خواهید شد .

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین وکیل تهران،وکیل پایه یک دادگستری،وکیل حقوقی و … با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

مشاوره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید