وکیل طلاق

وکیل طلاق

وکیل طلاق وکیلی است که با توجه به شرایط طرفین ( زوجین : زوج و زوجه ) و تصمیم آن ها به طلاق توافقی یا ترافعی ، اقدامات لازم را در جهت این امر می نماید .
به طور مثال وکیل طلاق با توجه به توافقی بودن و به توافق رسیدن زوجین در خصوص حقوق مالی و غیر مالی آن ها ، اقدامات لازم را در خصوص طلاق توافقی انجام می دهد ولی چنانچه تصمیم زوجین ( زوج ، زوجه) بر طلاق ترافعی بود ، وکیل طلاق هر یک از طرفین اقدامات مورد نیاز از سوی زوج و زوجه را انجام خواهد داد .
در خصوص وکیل طلاق باید این مورد را در نظر گرفت که مادامی که اشخاص اقدام به اعطای وکالت به وکیل طلاق می نمایند می بایست این نکته را در نظر بگیرند که می بایست وکیل طلاق انتخابی دارای دانش و اطلاعات در این زمینه باشد و به صورت تخصصی تسلط کامل بر امور طلاق را دارا باشد .
طلاق توافقی با حضور وکیل و انجام صورتجلسه توسط وکیل انجام می شود . در طلاق توافقی وکیل با گفتگو و تصمیم طرفین و اتفاق نظر در خصوص حقوق مالی و غیر مالی ، اقدامات جهت ثبت این موارد را انجام می دهد . در خصوص حقوق مالی زوجه می توان به مهریه ، اجرت المثل ، نفقه ، نحله و…. اشاره کرد که زوج در هنگام جدایی در طلاق توافقی باید با زوجه به توافق برسد و وکیل طلاق باید در خصوص این موارد گفتگوی لازم را انجام داده و صورتجلسه ای تهیه نماید و به دادگاه ارائه دهد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق،وکیل طلاق توافقی،وکیل دریافت مهریه و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

مشاوره

09121011092

02177728932-02177886437


وکیل طلاق در واقع وکیلی است که آشنایی کامل بر امور قضایی و طلاق را دارد و با پیگیری امور طلاق زوجین ، روند طلاق را تسهیل می بخشد چرا که اشخاصی که تصمیم نهایی جهت جدایی اخذ کرده اند به وکیل طلاق مراجعه می نمایند تا وکیل طلاق با در نظر گرفتن راه و روش آسان ، در کمترین مدت زمان این عمل را انجام دهد .
در حقیقت طلاق به معنای پایان شرعی و قانونی عقد نکاح می باشد و جدا شدن زوجین از یکدیگر تلقی می گردد و در پی این عمل حقوق و تکالیفی که زوجین مقابل یکدیگر داشته اند از بین می رود و حق و حقوقی که بین زوجین در هنگام ازدواج ایجاد شده بود از میان می‌رود و تعهدی به یکدیگر نخواهنذد داشت جز حقوق مالی و غیر مالی که به هنگام جدایی نیز در خصوص آنها تصمیمات نهایی گرفته می شود . طلاق معمولاً مادامی به وقوع می پیوندد که استحکام رابطه زناشویی از بین رفته باشد و میان زوجین ناسازگاری و تنش ایجاد شده باشد .
به عبارتی طلاق نوعی ایقاع محسوب می شود که یکی از راه های خاتمه نکاح تلقی می گردد که مطابق قوانین ایران به این دلیل که زن و شوهر این امکان را داشته باشند و از یک دیگر طلاقبگیرند می بایست تشریفاتی را طی نمایند تا این عمل امکان پذیرباشد چرا که تشریفات طلاق لازم الاجرا می باشد . انجام و درخواست طلاق در فقه اسلامی جز حق و حقوق مرد می باشد اما طرفین می توانند با توافق و تراضی بر حقوق و تعهدات میان یکدیگر به صورت توافقی طلاق بگیرند که وکیل طلاق در تمامی امور کنار اشخاص خواهد بود . طلاق جر حقوق مرد است و این امکان و اختیار را دارا می باشد که به زوجه وکالت در طلاق اعطا نماید . همچنین شرایطی دیگری نیز وجود دارد که زوجه می تواند از دادگاه حکم طلاق اخذ نماید .
وکیل طلاق در واقع موظف است به جای شما در همه مراحل ( در صورت عدم تمایل حضور موکل ) در دادگاه حاضر شود و دیگر نیازی به پیگیری و حضور شخص موکل در مراحل مختلف قضایی ( جز در مواردی همچون آزمایش عدم بارداری برای زوجه ) نمی باشد .
به همین دلیل می باشد که در خصوص توانایی وکیل صحبت می کنیم چرا که انجام تمامی مراحل به صورت درست و اصولی منوط به آگاهی و توانای وکیل منتخب در خصوص طلاق می باشد که وکیل طلاق می بایست تخصص و توان مورد نیاز جهت پیگیری امور طلاق را داشته باشد . به همین جهت در خصوص انتحخاب وکیل طلاق باید دقت نمود .
موسسه حقوقی مجد وکیل الرعایا با دارا بودن وکلای متعدد در تمامی زمینه ها این امکان را به شما می دهد تا با چندین وکیل متخصص مشورت نمایید و از روند کلی پرونده اگاه شوید و پس از آن نیزمی توانید یکی از وکلای متخصص در زمینه پرونده خود را انتخاب نمایید تا امور پرونده خود را به وی بسپارید .
یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که چنانچه زوج قصد اخذ رای طلاق را داشته باشد موظف است تمامی حق و حقوق مالی زوجه (همسرش ) را تعیین و تکلیف نموده تا دادگاه نیز رای طلاق را صادر نماید . منظور از حق و حقوق مالی همانطور که بیان شد مهریه، نفقه و اجرت المثل و… می باشد.
زوج این امکان را دارد که مهریه را به صورت کامل پرداخت نموده و یا با موافقت دادگاه و توافق با زوجه به صورت اقساطی پرداخت نماید و می تواند این مورد ( پرداخت اقساطی ) را از دادگاه درخواست نموده و وکیل طلاق نیز امور مربوط به پرداخت اقساطی را پیگیری می نماید .

البته زوج می تواند با دریافت یک سند رسمی از زوجه تحت عنوان بذل مهریه ، مهریه را پرداخت ننماید . مادامی که زوجه مهریه را بذل نماید قابل رجوه خواهد بود به عبارت دیگر چنانچه زوجه مهریه ر بذل کرده باشد در واقع هبه نموده است و می تواند از بذل خود رجوع نموده و مهریه را از زوج مطالبه نماید و زوج نیز موظف به پرداخت مهریه خواهد بود . بنابراین بذل مهریه از مواردی که زن به هنگام طلاق و به واسطه توافق ص.رت گرفته با زوج آن را انجام می دهد .
ترافعی بودن طلاق به این معناست که زوجین هیچگونه توافقی با یکدیگر انجام نداده اند و در این میان رضایت یکدیگر را جلب ننموده اند به همین دلیل است که وکیل طلق با ورود به پرونده طلاق اقدامات طلاق ترافعی را از دادگاه پیگیری می نماید .

وکیل طلاق کسی است که در راستای اخذ حکم طلاق برای زوجین و با به کارگیری تجربه و توان علمی و حقوقی خود و با استناد به مدارک موجود پرونده و قانون تلاس می نماید تا حکم مطلوب را اخذ نموده و پرونده به درست ترین شکل ممکن تمام شود .

  در واقع طلاق در معنای پایان شرعی و قانونی عقد نکاح و جدا شدن زوجین از یکدیگر می باشد و در ادامه نیز حقوق و تکالیف متقابل بین زوجین که پس از عقد نکاح تشکیل شده بود و تکالیفی بر ذمه زوجین بوده ، بعد از جدایی و طلاق از بین می رود . جدایی زوجین و طلاق اصولا مادامی رخ می دهد که استحاک رابطه زناشویی و همچنین روابط عاطفی از بن می رود و زوجین دچار مشکلات و ناسازگاری هایی در زندگی می شوند ، از این رو زوجینی که به مشکل بر می خورند می بایست در ابتدا با یک رونشناس ، مشاور حقوقی و وکیل طلاق مشورت نمایند چرا که پس از ، از بین رفتن رابطه زوجیت و جدایی ، طرفین دچار اسیب هایی می شوند که بسیار مهم خواهد بود و از لحاظ روحی نیز اسیب جدی بر روح و روان اشخاص ( زوجینی که تصمیم بر جدایی دارند ) وارد می گردد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق،وکیل طلاق توافقی،وکیل دریافت مهریه و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

مشاوره

09121011092

02177728932-02177886437

طلاق به دو صورت انجام می پذیرد که بدین شرح است :

1- طلاق ترافعی

2- طلاق توافقی

در خصوص ترافعی بودن یا توافقی بودن طلاق می بایست به نکاتی توجه دارد :

زمانی اقدام به طلاق توافقی می شود که طرفین ( زوجین ) در خصوص مسائل مالی و همچنین حق و حقوقی که نسبت به هم و در مقابل هم دارند به توافق رسیده اند و طرفین در خصوص تمامی حق و حقوق خود با یکدیگر تراضی نموده اند . در نتیجه پس از انجام توافقات و مراحل طلاق توافقی ، صیغه طلاق جاری خواهد شد .

در خصوص طلاق ترافعی نیز این نکته قابل توجه است که در این نوع طلاق اشخاص هیچ توافقی را انجام نداده اند و به طریق قانونی و با طرح دعوی علیه یکدیگر اقدامات لازم و تشریفات ضروری جهت دریافت حکم طلاق و جاری نمودن صیغه طلاق انجام می دهند .

در اینجا باید به این مورد نیز توجه کرد که تمامی اشخاص می توانند به وکیل مراجعه نمایند تا وکیل امور آنها را پس از اخذ وکالت انجام دهد به طور مثال در خصوص پرونده های طلاق ، حضور وکیل طلاق در جهت انجام امور مربوط به پرونده بسیار قابل توجه می باشد چرا که در این گونه پرونده اشخاص با یکدیگر دچار مشکلاتی می باشند و زوجین مشغله ذهنی و فشار روانی بسیاری را تجربه می نمایند به همین دلیل ، وجود وکیل طلاق باعث می شود تا اشخاص کمتر درگیر دادگاه و همچون مسائلی شوند و وکیل طلاق مسيولیت سنگینی را در این پرونده و همچنین پرونده های خانواده بر عهده خواهد داشت .

طلاق رِجعی :

طلاق رجعی طلاقی است که به موجب آن در مدت زمان عِده برای زوج حق رجوع تعیین شده است یعنی زوج مادامی که قصد کند این حق را دارا می باشد که در این مدت ( عده : مدت زمان تعیین شده پس ازطلاق که زن حق انجام برخی امور را نخواهد داشت مانند نکاح ) رجوع نماید و به زندگی مشترک خود با زوجه باز گردد و زوجه نیز در این شرایط مکلف به انجام وظایف زناشویی خواهد بود و زوجه این امکان را نخواهد داشت تا مانع رجوع شوهر خود گردد .

طلاق بائن :

در طلاق بائن زوج در مدت عِده ، حق رجوع به زوجه را ندارد ، به عبارتی دیگر با جاری شدن و اجرای صیغه طلاق میان طرفین ( زوجین : مرد و زن ) ، دیگر برای مرد امکان بازگشت به زندگی مشترکش با زوج وجود نخواهد داشت . بنابراین این ممنوعیت هم در دوران عده و هم بعد از پایان یافتن عده وجود خواهد داشت . این نکته قابل توجه است که مدت عده در طلاق بائن چهار ماه و ده روز تعیین شده است .

تمامی افراد ممکن است در زندگی زناشویی خود  با مشکلاتی مواجه شوند که در برخی از موارد، حل آنها نیازمند مراجعه به وکیل یا مشاور حقوقی باشد.

اگر چنین نیازی را احساس نمودید باید توجه داشت که انتخاب یک وکیل خوب، باتجربه و عالم در حقوق خانواده  که اصطلاحا چنین شخصی  وکیل طلاق نامیده میشود.

 وکیل طلاق می تواند در حل مشکلات و سرنوشت زندگی زناشویی  نقش و اهمیت زیادی داشته باشد.

در جامعه ایران، متاسفانه یکی از مهم ترین و پر تقاضا ترین پرونده های حقوقی، پرونده های مربوط به طلاق و طلاق توافقی است.

و مطابق شریعت و همچنین در قوانین ایران، طلاق تنها توسط زوج یعنی مرد امکان پذیر است و به همین دلیل گرفتن طلاق از سوی زوجه (زن) سخت و دشوار بوده و چنین پرونده هایی پر از حساسیت و کاملا فنی خواهد بود.

وکیل طلاق

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق،وکیل طلاق توافقی،وکیل دریافت مهریه و یا مشاوره با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

مشاوره

02177728932-02177886437

باور اشتباهی بین مردم رایج شده است که تصور می کنند در محاکم قضایی بدون حضور و همراهی وکیل می توان به حقوق و خواسته خود رسید.

باید متذکر شد که شرط لازم و ضروری برای رسیدن به موفقیت در  پرونده های خانواده اعم از طلاق مهریه حضانت و… برخورداری از هوش، ذکاوت، علم و مهارت و همراهی یک وکیل باتجربه ( وکیل طلاق ) است.

وکیلی که علاوه بر تسلط به مواد قانونی و اطلاعات حقوقی، بصورت مستمر اطلاعات خود را با تغییرات قوانین که از سوی قانونگذار وضع می شود به روز نگه دارد.

وکیل طلاق باید آگاهی کامل به رویه دادگاه های بدوی و تجدید نظر و دیوان عالی کشور داشته باشد، علاقه مند به رشته حقوق شاخه خانواده باشد و روحیه ماجراجویی داشته و آرمانش احقاق حق موکل و رسیدن به نتیجه مطلوب باشد.

علاوه بر این اکثرا پرونده های خانواده یه سری پرونده های مرتبط را نیز به همراه دارد. اعم از نفقه فرزندان، نفقه، فرزند خواندگی، مهریه و… که برای دستیابی به نتیجه مطلوب در هریک از این موارد نیازمند استفاده از بهترین وکیل در تهران است.

بیشتر بخوانید:وکیل نفقهوکیل حضانت فرزند

لازم به ذکر است که طلاق انواع مختلفی نیز دارد.

1- طلاق به درخواست زوج (شوهر)

مطابق ماده1133 قانون مدنی «مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون با مراجعه به دادگاه تقاضای طلاق همسرش را بنماید»

این شرایط عبارتند از اینکه:

الف) مراجعه به دادگاه و دریافت اجازه طلاق از دادگاه مربوطه(دادگاه خانواده محل اقامت زن یا خانه مشترک) منظور از اجازه طلاق همان حکم گواهی عدم امکان سازش است.

ب) تعیین تکلیف پرداخت کلیه حقوق مالی زوجه اعم از،مهریه،نفقه، جهیزیه، اجرت المثل ایام زوجیت (در صورت مطالبه )

ج) در صورتی که زوجین شرط تعلق تا نصف اموال، مندرج در عقدنامه ازدواج را،امضاء کرده باشند چون طلاق به درخواست زوج است قاضی ضمن رسیدگی به طلاق با ارجاع امر به کارشناس حکم به انتقال تا نصف داراییهای زوج به زوجه را نیز می دهد.

نکته : در صورتی که زوج  مدعی اعسار باشد بعد از صدور حکم طلاق می تواند تقاضای تقسیط حقوق مالی زوجه را داده و بعد از قبول تقسیط و قطعیت آن حکم را اجرا کند.

۲_طلاق به در خواست زوجه (زن) :

در نظام حقوقی ایران  اصولاً زن(زوجه) حق طلاق نداشته و این حق در انحصار مرد است مگر اینکه زن به یکی از طرق زیر متوسل شده و این مراتب را اثبات نماید؛

الف) مطابق ماده1146 قانون مدنی زن با مراجعه به دادگاه و اثبات کراهت و تنفر خود از زوج  در مقابل مالی که به زوج می بخشد طلاق بگیرد.

باشد.

ب) مطابق ماده1130 قانون مدنی هنگامی که زوجه ادعای عسر وحرج داشته و این مراتب را اثبات نماید.

عسروحرج یعنی سختی و صعوبتی که به موجب آن زن خود را قادر به ادامه زندگی مشترک نمی بیند مثلاً اینکه مرد ویژگی های اخلاقی و ظاهری غیرقابل تحملی داشته باشد.

ج) مطابق ماده1129 در صورتی که مرد نفقه زوجه را تأمین نکند یا از پرداخت نفقه عاجز باشد و به هیچ وجه نتوان وی را اجبار نمود که در این صورت هم مطابق بند قبل رفتار خواهد کرد.

د) در صورتی که یکی از شرایط مندرج از عقدنامه محقق شود از جمله این شرایط می توان به،اعتیاد زوج یا محکومیت به حبس  5 سال یا بیشتر یا ندادن نفقه بیش از 6 ماه اشاره نمود که در صورت وقوع هریک از این شرایط زن وکیل مرد می شود که با مراجعه به دادگاه خود را مطلقه نماید. 

3- طلاق توافقی :

زن و شوهر می توانند خارج از دادگاه در مورد طلاق و کلیه مراتب و حواشی آن از جمله حق و حقوق زوجه و جهیزیه و حضانت و نفقه فرزندان توافق نموده و با مراجعه به دادگاه و اعلام آن مراتب ظرف مدت چند روز وطی تشریفات قانونی حکم و اجازه طلاق را دریافت نمایند.

اما ممکن است برای رسیدن به خواسته طلاق از هر یک از طرق مذکور طرفین مجبور به تحمل مدت زمانی طولانی بشوند.

اما راه حل چیست ؟

راه حل انتخاب بهترین و متخصص ترین وکیل است در موسسه مجلس وکیل الرعایا افراد می توانند به راحتی از تجربیات و همراهی مجربترین وکلا در زمینه های مختلف بهره مند بشوند و در کوتاه ترین زمان ممکن به خواسته خود برسند .

در صورت نیاز از طریق راه های ارتباطی با موسسه حقوقی مجد وکیل رعایا تماس حاصل فرمایید.

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] بخوانید: وکیل طلاق، وکیل حقوقی، وکیل […]

  2. […] طلاق توافقی ;از رایج ترین روش های طلاق، طلاق توافقی می باشد. که به وسیله آن زن و شوهر با توجه به […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید